Chromion-Flash.x86 virüsü nasıl temizlenir?

Chromion-Flash.x86.exe dosyası nedir? Bu dosya çalıştırıldığında sisteme bulaşan virüsün özellikleri nedir?Chromeim-Flash virüsünün ne gibi etkileri vardır?

Chromeim-Flash.x86_64 virüsü nasıl temizlenir? Chromion-Flash virüsü nasıl silinir?

Chromion-Flash.x86.exe dosyasını yanlışlıkla çalıştırdım şimdi Chromion-Flash virüsünden nasıl kurtulurum?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chromion-Flash virüsü nasıl temizlenir? Chromion-Flash virüsü nasıl silinir?

    Chromion-Flash virüsü nedir?

    Facebook yolu ile yayılan ve goo.gl üzerinden indirilen Chromion-Flash.x86.exe dosyası Malwarebytes anti-malware tarafından Trojan.FakeAdobe virüsü, TrendMicro-HouseCall tarafından TROJ_GEN.F47V0516 virüsü olarak tespit edilir.

    Maalesef Avast, AVG, Nod 32, Panda, McAfee, Sophos, Symantec gibi çok kullanılan antivirüsler  bu virüsü tespit edememekteler.

     Chromion-Flash virüsü bir tür trojan yani truva atıdır. Bilgisayarınıza uzaktan erişimi sağlayacak bir kapı açar.

    Ayrıca Chromion-Flash.x86.exe dosyası ile bulaşan virüs bazı anti-virüs programları tarafından  Trojan-Ransom.Win32.Blocker.cggaTrojan-Ransom.Win32.Blocker.cggaSuspicious_Gen4.EYUYI adları ile tespit edilir.

    Görüldüğü gibi bu virüsün son dönemde çok popüler olan fidye virüsü olma özelliği de var. Fidye virüsleri size ait belgeleri, videoları, resimleri şifreler ve daha sonra sizden bu dosyaları geri alabilmeniz için para ister.

    Fidye virüsleri oldukça tehlikeli virüslerdir.

    Chromion-Flash.x86.exe virüslü dosyasını pek çok antivirüs programı ile taradık maalesef bu virüsü tespit edebilen iki anti-virüs programı tespit edebildik.

    Chromion-Flash virüsü aşağıdaki klasörler örnekteki gibi dosyalar oluşturmakta

    %Temp%\jNVmQYxh.exe
    %Startup%\NfipHcJv.exe
    %Program Files%\Windows NT\WRYKCWcH.exe

    Chromion-Flash virüsü nasıl temizlenir?

    Virüs facebook'u etkiledi ise Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkinde anlatılanları yerine getirin.

    Chromion-Flash.x86.exe dosyası ile bilgisayara bulaşan virüsü temizlemek için Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz.

    Ücretsiz sürümü Chromion-Flash virüsünü silme işleminde başarılı. Malwarebytes anti-malware Chromion-Flash virüsünü  Trojan.FakeAdobe olarak tespit edip silecektir.

    Chromion-Flash virüsünü temizlemek için aşağıdaki linkten Malwarebytes anti-malware indirin ve çalıştırın.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? buradan indirebilir ve nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    ergin ergin (2539)