chromium.exe virüsü nasıl temizlenir?

Chromium.exe dosyası nedir? Chromium.exe virüsü nasıl temizlenir? Chromium virüsü tehlikeli mi?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    chromium.exe virüsü nasıl temizlenir?

    Özellikle Facebook üzerinden yayılan virüslerden biri olan ve chromium.exe dosyası ile yayılan virüs teknik olarak Trojan.FakeAdobe olarak adlandırılır.

    chromium.exe virüsü bir truva atıdır. Yani bilgisayarınızın kontrolü kötü niyetlere geçer ve saldırganlar bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirler, şifrelerinizi ve kritik bilgilerinizi çalabilirler.

    chromium.exe virüsü bilgisayarda kendini C:\Users\[Kullanıcı adı]\AppData\Roaming\Microsoft

    klasörüne kopyalar. Görünüm olarak Flash Player simgesine sahiptir. Dosya özelliklerinde Adobe Flash Player Installer bilgisi vardır Fakat sahte bir flash player görünümündedir.

    Ayrıca  sahte Adobe Flash Player virüsü olarak da adlandırılır. chromium.exe virüsü yani Trojan.FakeAdobe virüsü Malwarebytes anti-malware ile silinebilir.

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Malwarebytes taramasından sonra  chromium.exe virüsü yani Trojan.FakeAdobe virüsü temizlenecektir.

    cemkara cemkara (4215)