Chromium nedir? Kendiliğinden yüklenmesi normal mi?

Az önce başka bir uygulama yükedim ardından chromium da şnmiş biligsayarıma. o indirdiğim uygulamayı da chromiumu da hiç açmadan sildim ama chromea girdiğim zaman kişisel bilgisayarınız büyük olasılıkla korunmuyor diyor ne yapmalıyım

tengu tengu (5)
3 yıl önce sordu

  • lütfen bakabilir misiniz tengu 3 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Yüklediğin programla gelen bir program olma ihtimali var, yani en son ne yüklediysen onun yanında o gelmiştir.

Kaspersky ve MalwareBytes ile sistemi tarat. ADWCleaner ile de varolan POP-UP'ları sil;

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • puffin apk indirmiştim chromiumu görünce puffini de chromiumu da sildim tengu 3 yıl önce
  • malwarebytes le taradım çıkanları karantinaya alıp sildim bi daha taradım temiz çıktı. ADWcleaner i de indirdim şimdi bilgisayarı yeniden başlatıyor tengu 3 yıl önce
  • kaspersky indirmeme gerek var mıdır sizce tengu 3 yıl önce
  • Kaspersky ile taramana gerek yok ayrıca adw cleaner sadece reklam virüsü temizler @tengu virüs temizlemez darkcrak 3 yıl önce
  • Kaspersky indirmen gerekli. Malwarebytes tek başına bir antivirüs programı değil, virüsleri bulamaz, sadefce malware'leri bulur. @tengu hydra 3 yıl önce
  • çok teşekkür ederim tengu 3 yıl önce

Bilgisayarına büyük ihtimalle virüs bulaşmıştır çünkü indirdiğin bir programdan sonra bu tip sorunlar oluyor ise anla ki bilgisayarına virüs bulaşmış. Virüsü silmek içinde Windows defender'e güvenme çünkü Windows defender indirdiğin antivirüs programları gibi kaliteli program değil. Microsoft zaten Windows defender'i geliştirmeye çalışıyor ama Mallwarebytes, Kaspersky veya Emsisoft gibi iyi bir antivirüs olması biraz zor gibi benim gözümde.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Ek olarak bunlar ile de tara bilgisayarını garanti olsun:

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

Son olarak:

chromium.exe virüsü nasıl temizlenir?

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

  • teşekkür ederim malwarebytes i indirdim şu an tarama yapıyor. tengu 3 yıl önce
  • @tengu bir de gizli klasörleri açıp da bilgisayarında virüs tara Mallwarebytes ile ayrıca bir antivirüs programı daha ekliyecem fakat bunda kurulum yok bir de o antivirüs programı ile tara bilgisayarını darkcrak 3 yıl önce
  • çok teşekkür ederim tengu 3 yıl önce
  • gizli dosyaları açtım şu an hitman pro ile tarama yapıyorum tengu 3 yıl önce
  • :) rica ederim @tengu sorunun düzeldi ise ne mutlu bana darkcrak 3 yıl önce

bu uygulamaların tüm virüsleri bulamamış olma ihitimalleri var mı? yerel diskte son değiştirilme tarihleri uygulamayı indirdiğim saate senk gelem şeyler var

tengu tengu (5)
3 yıl önce cevaplandı

  • Tek bir antivirüs programı bütün virüsleri bulamayabilir fakat HitmanPro ve Norton Power Eraser ile de bilgisayarını tararsan garanti olur. Mallwarebytes'i de eklerdim onların arasına ama zaten taradın o antivirüs programı ile eklememe gerek yok ama başka arkadaşlar için diyorum o 2 antivirüs programı ile bilgisayarımızı tarayın ve Mallwarebytes ile de tarayın. darkcrak 3 yıl önce