Chromium ve Chrome farkı nedir?

Chromium 66 sürümüne güncelleme almış fakat Chrome, hala 63 sürümünde.

gaxo gaxo (15)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chromium, Chrome'un altyapısını oluşturan açık kaynak kodlu bir tarayıcı projesidir. Google Chrome, Chromium açık kaynak projesini kullanarak geliştirilmiştir. Hatta Opera'nın da geliştirilmesinde Chromium altyapısından faydalanılmıştır. Opera hakkında sayfasında en aşağı bölümde görebilirsin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yani altyapısını falan mı kullanıyor? gaxo 6 yıl önce
    • Evet tam olarak öyle. Chromium, Chrome'un altyapısıdır diye düşünebilirsin. @gaxo omercik 6 yıl önce