Chromium.x32x64.exe virüsü nasıl temizlenir?

Facebook üzerinden yayılan virüs goo.gl/Hr3TGS üzerinden yönlendirilen http://mtlikes.com/videok.html sitesi üzerinden indiriliyor ve  Chromium.x32x64.exe adına sahip.

Chromium.x32x64 Facebook virüsü temizleme adımları aşağıdadır.

Chromium.x32x64.exe dosyası nedir? Chromium.x32x64.exe virüsü nasıl temizlenir?Chromium.x32x64.exe virüsü tehlikeli mi? sorularının cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chromium.x32x64.exe virüsü nasıl temizlenir?

    Özellikle Facebook üzerinden yayılan virüslerden biri olan ve Chromium.x32x64.exe dosyası ile yayılan virüs teknik olarak Trojan/Win32.Killproc olarak adlandırılıyor.

    Eğer bu dosyayı çalıştırdıysanız bilgisayarınıza aynı zamanda Chrome uzantıları yüklenmiş ve Facebook hesabınızdan mesajlar gönderiliyor demektir.

    Ayrıca Facebook virüsü şu programlar tarafındn tespit edilebiliyor:

    AhnLab-V3 Trojan/Win32.Killproc
    Avast Win32:Rootkit-gen [Rtk]
    McAfee Artemis!48715A917B42
    McAfee-GW-Edition Artemis!48715A917B42
    Qihoo-360 HEUR/Malware.QVM08.Gen
    Symantec WS.Reputation.1

    Chromium.x32x64.exe virüsü bir truva atıdır. Yani bilgisayarınızın kontrolü kötü niyetlere geçer ve saldırganlar bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilirler, şifrelerinizi ve kritik bilgilerinizi çalabilirler.

    Chromium.x32x64.exe virüsü bilgisayarda kendini C:\Users\[Kullanıcı adı]\AppData\Roaming\Microsoft

    klasörüne kopyalar. Görünüm olarak Flash Player simgesine sahiptir. Dosya özelliklerinde Adobe Flash Player Installer bilgisi vardır Fakat sahte bir flash player görünümündedir.

    Ayrıca  sahte Adobe Flash Player virüsü olarak da adlandırılır. Chromium.x32x64.exe virüsü yani Trojan/Win32.Killproc  virüsü Avast ile silinebilir.

    1. Buradan Avast antivirüs programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Avast antivirüs ile tam olarak taratın.

    Avast antivirüs taramasından sonra  Chromium.x32x64.exe virüsü yani Trojan/Win32.Killproc virüsü temizlenecektir.

    Daha sonra facebook virüsünü temizlemek için Google Chrome uzantılarını silmelisiniz.

    Google Chrome da Facebook virüsü sorunu yaşıyorsanız önce eklentileri silin:

    Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. DEFAULT klasörünü sağ tuşla tıklayın ve silin
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme
    cemkara cemkara (4215)