CIA uygulamasından telefon numaramı nasıl silerim?, IPhone Android CIA numara silme işlemi ?

-1

CIA uygulamasından telefon numaramı nasıl silerim?

IPhone CIA uygulamasından telefon numaramı nasıl silerim?

Android CIA uygulamasından telefon numaramı nasıl silerim?

CIA programından telefon numaramı nasıl silerim?

CIA numara silme işlemi nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bildiğiniz gibi CIA adında numaradan isim gösterimi sağlayan bir uygulama mevcut.Bu uygulama Android veya Apple platormlarında kullanılıyor.Uygulama sayesinde telefon numarası üzerinden kişi ismine ulaşabilmeniz mümkün.Tabi bu kişi CIA veritabanında kayıtlı ise ancak ulaşabilirsiniz.

    CIA uygulaması numaramı nasıl buldu ve veritabanına nasıl kaydetti?

    Cevabı çok basit.Uygulamaya numaranızı ve başkalarının numaralarını veren yine biziz.

    Uygulamayı yüklerken istediği izinler kısmına bakmadan birçok kişi uygulama yükleyebiliyor.CIA uygulaması yüklenirken izinler kısmına bakanlar programın Rehberinize ulaşmak için izin istediğini görebilirler.Dolayısıyla siz uygulamayı yüklediğinizde programın istediği izinleri vermiş oluyorsunuz ve CIA sizin Rehberinize ulaşabiliyor.Ardından CIA programı tüm Rehberinizi kendi sunucularına gönderiyor ve veritabanına kaydediyor.Bu şekilde yükleyen birçok kişinin Rehberi de CIA sunucularına aktarılıyor.CIA sunularında Rehber numalaraları birikiyor ve devasa bir isim-numara bilgisi veritabanı ortaya çıkmış oluyor.

    CIA veritabanından numaramı nasıl silerim ve başkalarının numaramı bulmasını nasıl engellerim?

    CIA uygulaması isterseniz numaranızı silmek için size olanak tanıyor.İlgili internet adresine gidip numaranızı kolayca sildirebilirsiniz.Ancak bu silme işlemi ardından tanıdığınız ve sizin numaranızı Rehberinde barındıran bir kişi tekrar CIA programını yüklerse numaranızın tekrar veritabanına kaydedilme gibi bir durumu olabilir.Bundan tam emin değilim.

    CIA uygulamasından numara silme işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz;

    1. Şu adrese tıklayın ve numara silme sayfasına ulaşın.

    2. Telefon numaranızı başında sıfır olmadan girin.

    3. Ben robot değilim yazısı yanındaki kutucuğa tıklayın ve açılan sayfadaki bulmacayı çözün.Ardından Doğrula butonuna basın.

    4. Doğrula işlemi sonunda Nuramamı sil butonuna basın.

    Numaranız listeden çıkarıldı yazısının ardından işlemi başarıyla gerçekleştirmiş oldunuz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)