Cidaemon.exe nedir?

Youtube üzerinden video izlerken ekranımda

Cidaemon.exe

Cidaemon.exe çalışmayı durdurdu.

Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu. Windows programı kapatacak ve çözüm varsa size bildirecek.
Programı Kapat

şeklinde hata aldım. Önce umursamadım. Fakat şimdi sürekli tekrar ediyor bu hata. Cidaemon.exe nedir?
Cidaemon.exe Virüs mü? Cidaemon.exe hatasından nasıl kurtulurum.

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cidaemon.exe  öncelikle virüs değil. Cidaemon, Windows sistem işlemlerinden biridir.

    Cidaemon.exe Windows işletim sisteminin dosya arama işlemlerini hızlandırmak için çalıştırdığı indeksleme hizmetinin bir parçasıdır.

    Indeksleme hizmeti, arkaplanda çalışarak sisteminiz üzerindeki dosyaları arama sunucunda size daha hızlı bir şekilde sunabilmek için belli kriterlere göre analiz eder ve bir dizin yapısı oluşturur.

    Cidaemon.exe çalışmayı durdurdu.

    Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu. Windows programı kapatacak ve çözüm varsa size bildirecek.

    şeklinde hata alıyorsanız  muhtemelen başka bir işlem Cidaemon.exe'nin düzgün çalışmasını engelliyor demektir.

    Cidaemon.exe'nin düzgün çalışmadını engelleyen ve hata vermesine sebep olan yazılımlar genelde virüs, malware türü zararlı yazılımlardır.

    Cidaemon.exe çalışmayı durdurdu. hatasının çözümü için; bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz.

    1. Bilgisayarınızı Combofix ile tarayın.
      Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınızı Dr Web ile tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    3. Bilgisayarınızı malwarebytes ile tarayın.
      Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Bu üç işlem sonrasında bilgisayarınız da Cidaemon.exe çalışmayı durdurdu çözülecektir.

    cemkara cemkara (4215)