Çift ekran kartı sorunu (1 haftadır çözemiyorum..!)

Öncelikle merhaba herkese siteye henüz kaydoldum. Bu sorunumu başlıkta da belirttiğim gibi nerdeyse 1 haftadır çözemiyorum laptopum çift ekran kartlı (ne yazık ki) biri amd diğeri intel. Bilgisayarım amd yi görmüyor sizin yardım edeceğinizi düşünüp kaydoldum.Teşekkür ederim.

gkhngndz8 gkhngndz8 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    AMD Ekran kartına ait sürücü bozuk/bozulmuş veya herhangi bir sebeple silinmiş olabilir. Eğer daha önce yüklenmişse elbette.. Yüklenmediyse zaten problem odur.

    Aygıt yöneticisinden bak, sürücü varmı ve varsa normalmi yoksa sarı ünlemlimi (bozuk/hatalı)?

    Daha önce böyle bir problem olmayıpta sonradan zuhur ettiyse, sistemi geriye, problemsiz bir zamana alarak problemi çözebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Eğer daha önce zaten sürücü yüklenmemişse bu halde uygun sürücüyü bularak onu yüklemelisin.

    Sürücü vardıda sonradan bozulduysa eski sürücüye geri dönersin (sürücünün özellikler arabiriminden "Sürücüye geri dön" düğmesi vasıtasıyla).

    Söz konusu AMD kartının doğru sürücüsü yüklü ve sağlam ama bu ekran kartı ihtiyaç hallerinde otomatik devreye girmiyorsa (normalde ihtiyaç olmazsa çalışmaz zaten) o halde AMD ekran kartının arabiriminden (Catalyst Control Center) el ile devreye sokabilirsin.

    Kolay gelsin.

    Edit:

    Doğru sürücüyü download et (tıkla)

    Eğer paylaştığın resimde görünen Ekran kartı ismi doğru ise (AMD Radeon HD 7500/7600 Series)

    Hatalı sürücüyü kaldır, bunu yükle.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Cevabınız için teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş gerçekten. Dediğiniz gibi yaptım aygıt yöneticisinden baktım ve evet sarı ünlem vardı birinde ne yapmalıyım?

      gkhngndz8 gkhngndz8 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Sarı ünlem hatalı/bozuk demektir. Eğer bu hatalı sürücü ilk sürücü değilse, önceden ekran kartın normal çalışıyorduda sonradan problem çıktıysa (asıl vermen gereken bilgide buydu zaten ama vermemişsin), ya sistem geri yükleme yaparsın yada aygıt yöneticisinde sarı ünlemli bozuk sürücüye tıklayıp açılan arabirimde sürücü sekmesini (üst kısımda) açarak açılan sekmede "Sürücüye geri dön" düğmesini tıklatırsın (sonra bilgisayarı yeniden başlatırsın). Eğer bu bozuk sürücü senin ilk yüklediğin ise yine aynı arabirimden bu sürücüyü kaldırır ve doğru sürücüyü arayı bulduktan sonra yüklersin. temmuz 8 yıl önce
      • Pek anlayamadım. Daha yardımcı olması için; http://i.hizliresim.com/z55yoD.png Ayrıca "Sürücüye geri dön" silik yazıyordu ordan halledemedim. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Düğme silik ise pasif demektir, kullanılamaz. Sende neden böyle? Cevabı basit. Zira sende dönülecek başka sürücü yok. Yani bu hatalı sürücü ilk sürücü ve haliyle problem bradan kaynaklanıyor. Sana soruyorum ama cevaplamıyorsunki, sistemi yenimi yükledin, eski sistem ise problem önceden varmıydı gibi.. Neyse, o bozuk sürücüyü kaldırıyorsun ve doğru sürücüyü bulup yüklüyorsun. Bunu yaptıktan sonra problemin düzelecektir. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce
      • Afedersin farkında değilim. Evet yeni yükledim sistemi. 2 defa format attım. Sürücüyü de AMD'nin sitesinden indirdim. Siz fotoğraftan bakıp bi link atabilirmisiniz ya da(intel'i zaten bulamadım)? Ayrıca yükleme sırası önemlimi intel-AMD. Ve son olarak BİOS default yaparsam sorunum düzelir mi? Tekrar teşekkür ederim zamanınızı aldım. gkhngndz8 8 yıl önce
      • İntel markası intel hd graphics 3000 gkhngndz8 8 yıl önce
      • İşletim sistemin nedir (Hangi Windows'u yükledin)? Bu işletim sisteminin mimarisi nedir? 32 Bit'mi (x86) yoksa 64 Bit'mi (x64) temmuz 8 yıl önce
      • http://i.hizliresim.com/211Wmq.png gkhngndz8 8 yıl önce
      • Sorumu cevaplamadın. Bu arada Aygıt Yöneticisinde hatalı sürücüyi sağ tıkla ve açılan menüden "Donanım değişikliklerini tara"ya tıklayarak çalıştır. Belki bu vasıtayla doğru sürücü bulunarak kendinden yüklenebilir (İnternet bağlı halde yapacaksın bunları). temmuz 8 yıl önce
      • Resme baktım. Windows 10 Home x64 imiş. temmuz 8 yıl önce
      • evet gkhngndz8 8 yıl önce
      • Donanım değişikliklerini tara demiştim, yaptınmı? Sonuç?.. temmuz 8 yıl önce
      • Evet yaptım birşey olmadı. Hızlıca bir yazı gelip geçiyor okuyamıyorum. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Neyse, mesajımın altına doğru sürücüyü ekledim. O linkte başka dosyalarda var. Sen kendi ihtiyacın olanını download edersin. temmuz 8 yıl önce
      • Yakaladım http://i.hizliresim.com/m66gD8.png sonra bişey olmuyor. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Tamam çok teşekkür ederim. gkhngndz8 8 yıl önce
      • "Tamam" derken?.. Problem çözüldümü yoksa "anlaşıldı yapacağım"mı demek istedin? temmuz 8 yıl önce
      • Yapacağım demek istedim :-) ayrıca benim AMD ekran kartım Radeon HD 6610M format cd içinde bu var. Güncelliyorum 7500 oluyor. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Nerden nasıl güncelliyorsun? Aygıt Yöneticisinden güncelle komutuylamı yoksa AMD sitesine giderek oradan kendin alıtamı güncelliyorsun? temmuz 8 yıl önce
      • AMD nin sitesinden indiriyorum manuel olarak seçiyorum. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Taksit taksit yazıyorsun, yordun beni. AMD sitesinden download ettiğin dosyanın tam ismi ne? temmuz 8 yıl önce
      • CD içerisindeki Radeon HD 6610M sürücüyü yüklemişmiydin ve o halde ekran kartı normal çalışmılmıydı? temmuz 8 yıl önce
      • http://i.hizliresim.com/v55V4A.png Burda bulunanlar çıkıyor ikisinide indirdim. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Belki eski ekran kartı olduğu için kendisine özel yeni sürüm sürüm sürücü çıkarmamış ve 7500/7600 serisi ile sürücüde uyumluluk sağlamış olabilir. Bakalım, benden download ettiğini yüklediğinde sonucu göreceğiz. temmuz 8 yıl önce
      • Resimdeki senin sürücün değilki. O 4000 ve öncekileri (daha yaşlı ve eski olanları destekliyor) senin ekran kartı ise senin söylediğine göre 6100 imiş. Ne alaka? temmuz 8 yıl önce
      • Kusura bakma, hem yoruldum hem kendime ait işlerim var. Ben ayrılıyorum. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce
      • Laptopunun markasını/modelini bile yazmamışsın, hayret! :( temmuz 8 yıl önce
      • Bilmiyorum işte bunlar çıkıyor. gkhngndz8 8 yıl önce
      • Teşekkür ederim iyi geceler çözümünü bulursam buraya yazacağım. gkhngndz8 8 yıl önce
      • "Casper Notebook bilgisayarımda AMD radeon 6610m ekran kartı var. Bu nasıl bir ekran kartı bıktı usandırdı. Casper'dan soğuttu bizi. AMD resmi sayfasında bu ekran kartı gözükmüyor. Güncel driver indiremiyoruz. Casper sitesinden indirdiğimiz Driver' i da kabul etmiyor hata veriyor. Ayrıca bir şekilde üstesinden gelip kursak bile oyunlarda hata veriyor. FPS düşüşleri olmaya başladı kendi Driver' i var ise bilgilendirilmek istiyorum. İnternet'te araştırdım bu ekran kartını kullananların hepsi mağdur olmuş." Bunu okumuşmuydun. Şikayetvar.com'dan aldım. Daha sonra bende AMD'ye baktım ve HD 6610 sürücüsünü bende aradım ve gördümki o sürücü AMD resmi sitesinde gerçekten yok. Sen neden kendi sitesinden yüklemiyorda sürücüyü web'de arıyorsun, bilemiyorum ama eğer Windows 10 uymsuzluk problemi oluyorsa "uyumluluk ayarları" ile yüklemeyi deneyebilirsin. temmuz 8 yıl önce
      • Bir önceki yorum mesajımda "sen neden kendi sitesinden yüklemiyorsunda.." yazmışım, yanlış olmuş. Doğrusu sitesinden değil CD'sinden olacaktı. CD'si var demiştin ya.. temmuz 8 yıl önce
      • Tekrar merhaba dün ki sorunu az da olsa çözebildim http://i.hizliresim.com/PkkRLd.png Şöyle yaptım önce intel görüntü bağdaştırıcısı yazdım google dan onu bir şekilde buldum daha sonra AMD nin sitesinden otomatik driver bulma programını indirdim o otomatik birini buldu indirdim. Daha sonra başka bir siteden amd chipset 15.7.1 indirdim onuda kurdum ve en son bilgisayar verdiğim linkteki gibi. Şimdi iki sorum var birincisi sistem video belleği neden sıfır ikincisi ben özelliklerde AMD ekran kartını görmek istiyorum bu yapılabilir mi? gkhngndz8 8 yıl önce
      • Giderek tecrübe kazanıyorsun, ne güzel. Tecrübelerde zaten böyle ve bu yollardan geçerek elde ediliyor. Geçmiş olsun, kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce
      • Sağolun. gkhngndz8 8 yıl önce