Çift ekran kartı sorunu

Bilgisayarda çift ekran kartı var.

1. Ekran kartı Radeon hd R5
2. ekran kartı AMD Radeon HD 8570M

Bazı oyunlarda Radeon HD 8570M bazı oyunlarda Radeon HD R5 çalışıyor.

AMD catalysd Control Center' da :
Pil:performansı en üst düzeye getir Takılı:Performansı en üst düzeye getir seçili.

Geçişli grafikler uygulama ayarlarında da oyunlar da yüksek performans seçili ama oyunların ayarlarından Radeon HD R5 ekran kartı çalıştığı gözüküyor.
Nasıl AMD Radeon HD 8570'i tüm oyunlarda çalışır ?

taha711 taha711 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ben bir nvidia ekran kartı kullanıcısıyım eğer sıkıntın 2. ekran kartını istediğin oyunda seçmene rağmen kullanamıyorsan ekran kartında bi sıkıntı olduğunu ve eski güncel haline getirmek istiyorsan aşağıda vereceğim yöntemi yap :

    -Bu ve benzeri sorunlar ben de çok oluyordu. Ama artık çözümü var. Ekran kartınız ilk günkü gibi olacak aslında bunu AMD Ekran kartınızda hatta sıkıntı çıkaran başka sürücülerin problemlerini çözmekte de kullanabilirsiniz. :D
    Neyse artık çözüme geçelim...
    (Not: Bu arada bu çözümü istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilir paylaşabilir yazabilirsiniz. Lütfen paylaşımları alıntı şeklinde yapalım. Bunun çözümünü de hiçbir yerden almadım ben yaptım oldu sizde de olacaktır İnşallah :) ...  )
    1. Start(başlat ya da Windows) tuşuna sağ tık yapın "Aygıt Yöneticisine" tıkla.
    2. "Görüntü bağdaştırıcıları"ndan NVIDIA Ekran Kartınıza sağ tık yapın "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" e tıkla.
    3. "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" buna tıklayın.
    4."Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" buna tıklayın.
    5. Buradan da NVIDIA Ekran Kartınızı seçin ve "İleri" ye tıklayın.
    En sonunda "... Başarıyla Güncellenmiştir "  çıkarsa işlem tamamdır.
    İşte bu kadar ekran kartınız ilk günkü gibi olmuştur. :)

    bikul bikul (1)