Çift Ekran kartım var istediğim programı ikinci ekran kartı ile çalıştıramıyorum

1. Ekran kartım Intel uhd 620 diğeri de Nvidia Mx150. Masaüstü işlemlerinde intel ekran kartı yeterli oluyor

fakat VLC media player adlı programı Nvidia ile çalıştırmak istiyorum, Nvidianın Ayarlar kısmında manuel olarak

bir çok .exe dosyasını seçtim oluyor, ama VLC'ye gelince aktif görülmüyor ve kullanamıyorum nasıl çözülür?

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VLC Media Player'in donanım hızlandırma desteği var mı bilmiyorum eğer yoksa bu yüzden çalıştıramıyorsundur. Windows 10 varsa onun kendi Filmler ve TV uygulaması da video açarken ekran kartını kullanır.

    Ayrıca K-Lite Mega Codec Pack yazılımı var ben onu kullanıyorum. Onunla da videoları ekran kartıyla oynatabilme desteği var. Yalnız burda işler biraz farklı yürür.

    İlk önce bu linkten K-Lite Codec Pack Mega versiyonunu bilgisayarına indir: https://codecguide.com/download_kl.htm

    Sonra kurulum dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatırsın. Değiştirmen gereken bir ince ayar var, orda aşağıdaki gibi yaparsın:

    video ekran kartıyla oynatma

    omercik omercik (9418)