Çift işletim sistemi olan bilgisayarda Kali Linux nasıl kaldırılır?

Bilgisayarımdada Windows 10 yüklü, yanına Kali Linux kurdum. MBR olayı var bilgisayarda. Windows 10'u bozmadan Kali Linux'u nasıl kaldırabilirim?

krsn krsn (233)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun farklı yol ve yöntemleri olabilir. Bence en kolayı PC'yi Windows 10 ile açarak Linux yüklü sabit disk bölümünü biçimlendirmek olur.

    Biçimlendirdikten sonra yeniden başlatılır, bu halde Windows 10 açılırmı ezbere bir şey diyemiyorum. Ancak sistem (Windows) açılamasa bile bu çok önemli olmaz. Bunu bir windows 10 yükleme medyasıyla (DVD, flash bellek vb) PC'nin başlatılması ile önyükleme sonrası "onarım" seçeneklerinden sistem başlatma problemini kolaylıkla düzeltebilirsin.

    Kurtarma maksatlı kullanacağın windows 10 yükleme medyası PC'de yüklü olan ile aynı sürüm ve yapıda (x86, x64 hangisi ise) olmalı. Yoksa sistem kabul etmez ve çözüm çabaları başarısızlığa uğrar.

    Not: Windows oturumunda Linux yüklü disk bölümünün Dosya Gezgininde (veya Bu Bilgisayarda) biçimlendirmesi yapılamazsa (bu bölüme ulaşılamazsa) aynı iş yani bölüm biçimlendirme işi Disk Yönetiminden yapılır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • daha önce dediginiz gibi yaptım tüm disklerimi birleştirdi krsn 6 yıl önce
    • ondan korkuyorum D diskindee dosyalarım war krsn 6 yıl önce
    • Biçimlendirme yapılırsa elbette o bölümde bütün veriler silinir. Ama Linux işletim sistemini kaldırmak istiyorsun ve bunun için o bölümü biçimlendirmek gerekiyor. Bunun başka bir yolu yok herhalde (Ben başka bir yol bilmiyorum). Kurtarmak istediğin dosyaları neden harici bir diske yada flash belleğe aktarmıyorsun (yada yedeklemiyorsun)? @krsn temmuz 6 yıl önce
    • 60 70 gb arşiv var krsn 6 yıl önce
    • saolun deenicem krsn 6 yıl önce

    -2

    tmm

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu ne demek oluyor @krsn? Neden bu kendi başına kelime olarak dahi anlamı olmayan mesajı (!) "Çözüm" olarak işaretledin? Bu mesaja bakarak benzer bir problem yaşayan başkası çözümün nasıl yapıldığını ve ne şekilde gerçekleştirildiğini ne şekilde anlayacak? Başka mesajlarında benzer yanlış işaretlemeler görülüyor. Genelde gayretlerinde görülüyor ve bu yönüyle iyi intibalar bırakıyorsun ama burada belirttiğim durumlar seninle alakalı düşüncelerimize zarar veriyor. Daha dikkatli ve daha hassas olmalısın. Yoksa müdahalede bulunmak zorunda kalırız. Kolay gelsin. temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz abi tek bu değil. nvidiagtx 6 yıl önce
    • Anladım! Bu @krsn için bir ikazdır ve bundan sonra daha dikkatli ve daha hassas olacağını ümit ediyoruz @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • @nvidiagtx @temmuz kb haftanın sıralamasına gircekmiyim diye yaptım olmadı durdum :D krsn 6 yıl önce
    • Bu şekilde olmaz ama @krsn Uzmanım.net'in bir prestiji ve paylaşılan çözümlerle alakalı bir güvenirliği var. Bunlarıda görmek ve gözönünde bulundurarak daha ciddi, daha hassas olmak gerekir. Anlamış olduğunu düşünüyorum. Herhalde bundan sonra benzer hatalardan uzak olursun. temmuz 6 yıl önce
    • tmm :D @temmuz krsn 6 yıl önce