Çift master page kullanma

Merhabalar,

Asp.net web application uygulamasında. Bir project içerisinde iki adet master page kullanmam gerekiyor. Ama iki master page ekleyip "Site1.master, Site2.master" Projemi çalıştırdığımda

HTTP Hatası 403.14 - Forbidden

Web sunucusu bu dizinin içindekileri listelemeyecek şekilde yapılandırılmış. hatası alıyorum. İki master page'in tek bir projede çalışması için gerekli ayarlar konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler.

dguney dguney (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir Asp.Net Web form projesinde istediğiniz kadar MasterPage kullanabilirsiniz.

    Birden fazla MasterPage kullanmak için ayrı bir yapılandırmaya gerek yoktur.

    Fakat bir Webformda birden fazla MasterPage kullanamazsınız.

    Bazen aşağıdaki komutları, aşağıda gösterilen klasörlerde çalıştırarak, IIS'i resetleyebilir ve ASP.NET kayıtlarını yeniden yapmak HTTP Hatası 403.14 - Forbidden hatası için çözüm olabilir

    C:\windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319> .\aspnet_regiis.exe -ir

    C:\windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319> iisreset

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Alaattin bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Local'de çalışmıyordu zaten. dediklerinizi uyguladım Çalıştı. İyi çalışmalar, Kolay gelsin. dguney 8 yıl önce
    • Geri bildirim için teşekkürler, cevabımın sol tarafında bulunan "Cevap olarak kabul et" / çek simgesini tıklarsanız soru kapanacaktır. alattin 8 yıl önce

    merhaba. iç içe masterpage ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

    http://www.e-gorselegitim.com/Aspnet_Masterpageden_Masterpage_Olusturma_ve_uye_Ol_Sayfasi_Tasarimi_Video_277

    metropolfrm metropolfrm (1)