"Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi" sorunu

Merhaba arkadaşlar bundan 5 6 ay önce telefonum android 7 ye güncellenmedi diye garantiye gönderdim 7 oldu fakat 8 güncellemesi gelince bastım güncelleme denetleye cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz yolla değiştirildi yazıyor cihazım j7 prime g610f diye geçiyor aynı telefonun g6100 modeli kardeşimde var ve android 8 geldi. Ne yapmam gerek yinemi garantiye yollamalıyım

ahakan ahakan (100)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Telefonuna yazılımsal bir müdahele yapılmış gibi duruyor. Root olabilir mesela veya knox sayacı sıfırlanmaya çalışılmış olabilir. Yazılımsal bir müdahele yapılmış anladığım kadarıyla.

    Samsung yetkili servisiyle görüşmeni tavsiye ediyorum.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ritzy teknik servis bakıyor garanti soruglamasına ithalatçımı ne oluyor heralde orayımı yoksa burayımı aramam gerek root atmışlar yani bana anakart değişecek demişlerdi android 7 ye geçmesi için . ahakan 5 yıl önce
    • Normalde Samsung'un kendi yetkili servisi root atmaz. Böyle bir saçmalık olamaz. Tam olarak ne oldu ne bitti bilmiyorum ama sen kesin servisinle tekrar görüş. @ahakan omercik 5 yıl önce

    Hiç bekleme doğrudan servise yolla garantisi devam ediyor sonuçta. Sonra başına iş alırsın. Servis bunun yazılımı ile oynanmış garanti dışı vs gibi bir şey der canını sıkar.

    darkcrak darkcrak (5158)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @darkcrak yazım yanlışını düzenleyeyim derken senin cevabını sildim yanlışlıkla :( hakan 5 yıl önce

    Yeniden garantiye göndermeni öneririm.

    umuttt umuttt (207)
    5 yıl önce cevaplandı

      Cihazın Rootlandığı için o şekilde uyarı alıyorsun. Unroot yapılması ya da yeniden rom yüklenmesi gerekiyor

      gokhanonal gokhanonal (1)