CİMER başvuru yapma ve başvuru sorgulama nasıl yapılır?

CİMER'e bir şikayetim hakkında başvuru yapmak istiyorum. CİMER'e başvuru nasıl yapılır? Aynı zamanda CİMER'e yaptığım başvurunun da son durumunu öğrenmek istiyorum. CİMER başvuru sorgulama nasıl yapabilirim? CİMER başvuru sonucunu öğrenmek istiyorum nasıl öğrenirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) başvurusu nasıl yapılır?

    CİMER başvuru yapmak için cimer.gov.tr sitesini veya CİMER telefon numarasını kullanabilirsiniz.

    CİMER sitesini kullanarak başvuru yapma:

    1. Öncelikle https://cimer.gov.tr sitesine gidin.
    2. Gelen sayfadaki BAŞVURU YAP bölümüne bilgilerinizi girerek CİMER'e başvuru yapabilirsiniz.

    CİMER telefon numarasını kullanarak başvuru yapma:

    CİMER telefon numarası olan 150'yi arayarak CİMER'e telefonla şikayette bulunabilirsiniz.

    CİMER başvuru sorgulama nasıl yapılır?

    CİMER başvuru sorgulamak için yine CİMER'in sitesinden başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

    1. https://cimer.gov.tr sitesine gidin.
    2. Gelen sayfadaki BAŞVURU SORGULA bölümünden bilgilerinizi girerek cimer başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

    Yukarıda anlattığım yöntemler ile çok kolay bir şekilde CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi)'ne başvuru yapabilir ve başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)