CİMER nedir? CİMER ne işe yarar?

BİMER'e girmek istiyorum fakat beni CİMER diye bir siteye yönlendiriyor. CİMER nedir?

BİMER kapandı mı? BİMER neden kapandı?

BİMER yerine artık CİMER mi geldi?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CİMER nedir? CİMER ne işe yarar?

    CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), Türkiye'de yaşayan vatandaşların doğrudan Cumhurbaşkanlığı'na şikayet, istek, öneri, ihbarlarını iletebileceği resmi bir platformdur. Önceden vatandaşların sorunlarını iletmek için kullandığı BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) sitesi vardı. Ancak Türkiye'de faaliyete geçen yeni hükümet sistemiyle beraber Başbakanlık makamı kalktığı için doğal olarak BİMER sitesi de kapatıldı ve yerini CİMER'e bıraktı. Kısacası artık BİMER yok, CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) var. Şikayet, öneri ve isteklerimizi CİMER aracılığıyla devletimize bildireceğiz.

    BİMER yerine artık CİMER mi kullanılacak?

    Evet. Yeni hükümet sisteminde Başbakanlık makamı olmadığı için BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) sitesi de kapatıldı ve aktif olarak CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) faaliyete girdi. Artık https://bimer.gov.tr adresine girmeye çalışıldığında sistem otomatik olarak https://www.cimer.gov.tr'ye yönlendiriyor. Şunu da söylemek istiyorum hizmet açısından değişen hiçbir şey yok. Yani eskiden olduğu gibi devlet, vatandaşların problemlerini CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) üzerinden aktif bir şekilde almaya devam edecek. Değişen şey isim ve domain (site adresi) oldu.

    CİMER açılımı nedir? CİMER ne anlama geliyor?

    CİMER yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi anlamına geliyor. CİMER açılımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi.

    omercik omercik (9418)