Cimer sayfasından şikayet edilemiyor mu?

Cimere şikayet yazmak istiyorum. E-devletim yok. Cimerin sitesinden yazmaya çalışıyorum fakat yapamıyorum. Siteye girdim ad soyad vs bilgileri yazdım. Bir de KVKK Metnini onayladım. Telefonuma kod geldi girdim adres bilgilerim çıktı vatandaşlık bilgisini onaylıyorum gibi bir yazı çıkıyor onayladım şikayetimi yazacağım sayfa çıkacak sandım fakat sayfa cimerin ana sayfasına geri döndü.

KVKK Metnini onayladım ama onunda tam ne yazdığını anlamadım.Ondan da korkuyorum. Yanlış bir şey mi yaptım diye çok korkuyorum lütfen bilgi verin bana. Benmi yapamıyorum. Siteden şikayet olmuyor mu?

mat7 mat7 (341)
1 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda Cimer'e başvuru yöntemleri var. Siz aslında doğru yapmışsınız. Son aşamada başvuru ekranının gelmesi gerekiyordu. Tekrar denemenizde fayda var.

    Cimer'e Nasıl başvuru yapabilirim?

    CİMER’e aşağıdaki adımları takip ederek başvuru yapabilirsiniz:

    — İnternet ortamında başvuru:

    www.cimer.gov.tr

    • “Başvuru Yap” butonu tıklanarak T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, doğum tarihi, kimlik seri numarası ve cep telefonu bilgileri girildikten sonra başvuru sahibinin cep telefonuna gönderilen onay kodunun doğrulanması ile birlikte başvuru sahibi başvuru ekranına yönlendirilmektedir.

    • Kimlik bilgileri kısmında başvuru sahibinin T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, adres ve cep telefonu bilgileri sistem tarafından otomatik olarak doldurulmaktadır. Bu kısımda ayrıca başvuru sahibi e-posta adres bilgilerini girmek zorunda olup eğitim durumunu ise isteğe bağlı olarak tercih etmektedir.

    • Bununla birlikte başvuru sahibi yazışma adresi olarak farklı bir adres kullanabilir; ayrıca dilerse özellikle mahalli hizmetlerde ortaya çıkan sorunların yerinde tespit edilebilmesi amacıyla konum bilgilerini paylaşabilir.

    • Daha sonra başvuru sahibi başvuru detay ekranına yönlendirilerek başvuru metnini oluşturur ve dilerse başvurusuna dosya ekleyebilir.

    • Son aşamada başvuru sahibi, başvuru ön izleme alanına yönlendirilerek hem kimlik bilgilerinin hem de başvuru metninin doğruluğunu inceler ve yasal bilgilendirme yazısını okuyup onayladıktan sonra “Başvuruyu Tamamla” butonunu tıklayarak işlemini sonlandırır. Başvuru tamamlandıktan sonra kişiye başvurusunu takip edebileceği bir başvuru sayısı verilir ve e-posta adresine başvurusunun alındığı bilgisi gönderilir.

    • Başvuru sahibi e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. Kimlik Kartı veya internet bankacılığında kullandığı bilgi ve şifreler ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “CİMER” yazarak uygulamaya kısa yoldan erişim sağlayabilmektedir.

    • Daha sonra karşısına çıkan yönlendirmeleri takip ederek dilerse daha önce yapmış olduğu başvuruların durumunu sorgulayabilmekte veya yeni bir başvuru için “www.cimer.gov.tr” adresine yönlendirilerek yukarıda belirtilen süreç kapsamında başvurusunu yapabilmektedir.

    • Yabancı uyruklu kişiler mevzuatta belirtilen şartları taşıması hâlinde mektup ya da faks aracılığıyla başvuru yapabilmektedir.

    — Telefonla başvuru (ALO 150)

    • Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

    • Başvuru sahibi ALO 150’yi aradığında bulunduğu ilin Valilik bünyesindeki CİMER personeli telefonunu cevaplamakta ve yönlendirici sorularla kişinin başvurusunu kayıt altına alarak ilgili kamu kurumuna doğrudan yönlendirebilmekte veya ön değerlendirme için başvuruyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına aktarabilmektedir.

    — Mektup-Faks:

    Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına hitaben yazılacak mektup ve faks başvuruları, “www.iletisim.gov.tr” adresinde belirtilen yazışma adresine gönderilerek başvuru yapılabilmektedir. Mektup ve faks başvurularında başvuru sahibinin adı, soyadı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. Kimlik Numarası, (diğer ülke vatandaşları için pasaport numarası veya yabancı kimlik numarası) yerleşim yeri ve/veya iş adresi, iletişim bilgileri (telefon, e-posta) ve imzasının bulunması zorunludur.

    — Şahsen Müracaat:

    • Başvuru sahipleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, bölge müdürlükleri ve iletişim büroları, yurt dışı temsilcilikleri, bakanlık, valilik ve kaymakamlıklarda oluşturulan halkla ilişkiler bürolarına şahsen müracaat ederek başvuru yapabilmektedi

    murat murat (12492)
    1 ay önce cevaplandı