Çin malı telefon almalı mıyım?

Arkadaşlar merhaba geçenlerde internet üzerinden bir telefona baktım ve gerçekte kontrol ettim nerdeyse orjinaline yakın gibi. Kamerası falan kaliteli.

Size sorum bu telefonu almalı mıyım?  Kore malı note 3

Tanıdığım çoğu kişide bu kore malı telefonlardan var ve hiç bir sorunları yok benim orjinal telefonumdan daha işlevseller

gnhn gnhn (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kişisel görüşlerinizi etkilemek istemem ancak araştırdığım ve ortak elde ettiğim bilgiler şunlar ;

    Telefonda aynı şekilde hiçbir arıza v.s çıkmaz. Dış görünüşü , telefonu açtığımızdaki her yer aynıdır. Arka tarafında ufak tefek ayrıntı olabilir. Tabiiki her telefonun bir ömrü vardır. Bu ömür orjinalle , çin malı arasında değişebilir. Ayrıca alacağınız telefonun kalemi varsa , çin malındaki kalem bu kadar işlev görmez. Örneğin ; note 3 teki kalemin çoğu özelliği, çin,kore(orjinal olmayan) telefonlarda yok. Sık telefon değiştiren biriyseniz alabilirsiniz. Ancak bir telefonu bozulana kadar kullancaksanız almayın, orjinalle arasında çok büyük mebla para farkı yok , orjinalinde bozulduğunda garantisi varsa kolayca hallederseniz ancak çin malı telefonda kolay olmaz. Bunlar kişisel görüşüm deyil internette baktığımda kişilerin , telefoncuların görüşü bu yönde . Saygılarımla...

    taha6161 taha6161 (-99453)
    9 yıl önce cevaplandı

      General Mobile Discovery ve Dark marka telefonlara bakmanızı öneririm.Tam fiyat/performans ürünleridir.Birkaç arkadaşıma tavsiye edip GM Discovery telefon aldırdım.Hepsi çok beğendi.Ben de inceleme fırsatı buldum GM yi. Hızı, görüntü kalitesi, şarjı vs.. büyük markalardan eksik bir yanını göremedim.Aksine fiyat aralığına göre performans konusunda fark atıyor.

      Kısacası GM discovery markasını gönül rahatlığı ile alabilirsin :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)