çin mali telefonlarda casus yazılım

telefonum galax not edge cihazda madein chaina yaziyor . okudugum bi habere gore çinde uretilen telefonlarda casus yazilimi yukleyip piyasaya surdukleri soyleniyor doğrumudur ??

cenkahmet cenkahmet (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @cenkahmet bazı telefonlarda olabilir. Telefonu nereden aldınız? Bunu belirtmemişsiniz. Eğer bir sokakta bir tane bilinmeyen bir telefoncudan aldıysanız olabilir. Ama bildiğim kadarı ile telefonlar başka bir ülkede (Marka nerede kurulduysa veya ana merkezi neredeyse) tasarlanıp Çinde daha ucuza işçi bulunduğu için orada montajı vb. yapılır.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bir bayiden diyorsunuz da bayi resmi samsung bayiisi mi? toprak34 6 yıl önce
    • @cenkahmet toprak34 6 yıl önce
    • @cenkahmet Tamam oradan aldıysanız sıkıntı olmaz ama yinede telefona Dr. Web Anti-Virüs indirip taratın toprak34 6 yıl önce

    Neredeyse tüm telefonlar artık Çinde üretiliyor. Eğer telefonun çakma denilen sahte telefonlardan değilse bu oldukça düşük bir ihtimal.

    Çeşitli gazete ve dergilerde bu tür haberler çıkıyor. Çok da itibar etmemek lazım. Genelde sansasyonel diye haberleri abartıyorlar.

    hakan hakan (15424)