Cinem4S-2.1.exe nedir?

Görev yöneticisinde Cinem4S-2.1.exe diye bir işlemle karşılaşıyorum. Nereden geldiğini bilmiyorum. Cinem4S 2.1 işlemi virüs mü?

Cinem4S 2.1 kaldırmalı mıyım?

Cinem4S 2.1 nasıl kaldırılır?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cinem4S 2.1 exe işleminin orijinal adı Ads by Cinem4S 2.1. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan biridir. Cinem4S 2.1 virüs değildir fakat tarayıcılarınızda siz internette gezinirken sizin hakkınızda bilgi toplar ve uzakta bir sunucuya gönderir. Ayrıca tarayıcılarınızda pop-up reklamlar veya kendiliğinden yeni sekme açarak reklamlar gösterir ve sizi rahatsız eder.

    Bu sebeplerden Cinem4S 2.1 virüs olmasa da bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır. Cinem4s 2.1 kaldırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

    Adım 1: Bilgisayardan Cinem4S 2.1 kaldırma

    Cinem4s 2.1 kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Cinem4s 2.1 ​ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      Cinem4s 2.1 ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Cinem4S, FastAgain PC Booster, FreeSoftToday, NewPlayer, Youtube Downloader HD, Fast Free Converter, Video Media Player 1.1 ve DVDX Player 3.2

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2 : Adwcleaner ile Cinem4s 2.1 kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Cinem4s 2.1 kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner Cinem4s 2.1 istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Cinem4s 2.1 ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Bu adımların ardından Cinem4S 2.1 isimli yazılımdan kurtulmuş olacaksınız.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook üzerinden takip ederek destek verebilirsiniz: https://www.facebook.com/uzmanim.net

    EceKoc EceKoc (834)