Cinema-Plus kaldırma

0

Cinema-Plus kaldırma resimli anlatım.

Cinema-Plus pop up, yani kendinden açılır pencereler ile kullanıcı rahatsız eden adware yani reklam yazılımıdır.

Webde gezinirken kendiliğinden  Cinema-Plus sayfasının pop up pencerelerini açar. Bu reklamlar oldukça rahatsız edici olabilir.  Cinema-Plus pop up pencereleri bilgisayarınıza yüklenen bir reklam yazılımı sebebi ile açılmaktadır. Öncelikle bu reklam yazılımını kaldırmalısınız.

 Cinema-Plus ayrıca Chrome, Firefox gibi tarayıcılara da eklenti, uzantı yükler. Bu uzantılardan da kurtulmak gerekecektir. 

Aşağıda  Cinema-Plus nedir?  Cinema-Plus kaldırma nasıl yapılır? sorularının cevabını bulacaksınız.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  Cinema-Plus  Nedir?

  Cinema-Plus bir adware / reklam yazılımıdır. Potansiyel olarak istenmeyen bir programdır (PUPs). 
  Bilgisayardan kaldırılmalı ve silinmelidir.

  Cinema-Plus Pop up penceler ile kendiliğinden açılır. Bunun anlamı bilgisayarınızda bir reklam yazılımı yüklenmiş demektir.

  Bu reklam yazılımları Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi internet tarayıcılarına kendini ekler ve karşınıza pop up reklam pencereleri açar. Cinema-Plus Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından birine veya tümüne bulaşmış olabilir.

  Cinema-Plus gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. Cinema-Plus virüs değildir.

  Cinema-Plus  gibi reklam yazılımları, tarayıcı ana sayfanızda size istemediğiniz reklamlar gösterir. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde ekranın sağında veya solunda reklam pencereleri görebilirsiniz. Cinema-Plus virüsler gibi kendini kopyalamaz ve başka bilgisayarlara bulaşmaya çalışmaz. Cinema-Plus virüsler gibi bilgisayarınıza zarar verme amacı da gütmez.  Reklamlar üzerinden programı oluşturanlara para kazandırır.

  Cinema-Plus reklamları genelde pop-up yani kendinden açılır pencereler ile karşınıza çıkar.

  Cinema-Plus reklam programı yüklediğiniz ücretsiz bir program veya oyun ile birlikte bilgisayarınıza kurulur.

  Örneğin siz Youtube Video Download gibi ücretsiz bir program indirdiğinizde ve bunun kurulumunu yaptığınızda farkında olmadan Cinema-Plus gibi reklam yazılımları da bilgisayarınıza kurulabilir. Bu sebepten bilgisayarınıza program yüklerken kurulum aşamalarını dikkatlice geçmeli ve gereksiz görünen programları yüklememelisiniz.

  Cinema-Plus gibi reklam yazılımları kurulum aşamalarında hep pozitif amaçlar vaat ederler. Bu vaatler genelde satın alınacak ürünlerde indirim üzerine kuruludur. Bu vaatlere kanmayın.

  Cinema-Plus reklam yazılımı sizin internet üzerindeki davranışlarınızı takip eder. Hangi sitelere giriyorsunuz, hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz, hangi linklere tıklıyorsunuz gibi pek çok veriyi toplar.

  Hatta Google üzerinde yaptığınız aramaları bile kayıt altına alır. Bilgisayarınız ile ilgili IP bilginiz, tarayıcı türünüz, dil seçimleriniz gibi kişisel verilerinizi toplayabilir.

  Bu verileri toplamaktaki amacı bu verileri pazarlama amaçları için satmaktır. Cinema-Plus,

  Cinema-Plus Deals veya Cinema-Plus Ads adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir.

  Cinema-Plus reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware yazılımları ile birbirine çok benzer.

  Cinema-Plus size açılır pencereler içinde  Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

  Cinema-Plus virüs Cinema-Plus'i kaldırmalı mıyım?

  Cinema-Plus teknik olara virüs değildir. Fakat bazı anti-malware programları Cinema-Plus programını adware yani reklam yazılımı olarak tespit eder. Bazılarıda Cinema-Plus reklam programını potansiyel istenmeyen program (PUPs) olarak tespit eder. Cinema-Plusreklamları internet performansınızı da olumsuz etkileyecektir.

  Ayrıca Cinema-Plus açılır pencereleri tarayıcınızın stabil çalışmasınada engel olacaktır.

  Cinema-Plus virüsler gibi sistemi bozmak gayesinde değildir. Cinema-Plus virüsler gibi çoğalmaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Yine Cinema-Plus virüsler gibi sistem dosyalarına bulaşmaz, onlara zarar vermez. Fakat Cinema-Plus virüsler gibi bellekte aktif kalır ve sistem kaynaklarını tüketir. Bu da bilgisayarınızın yavaşlaması anlamına gelir.

  Cinema-Plus reklamları nasıl kaldırılır?

  Cinema-Plus kaldırma işleminde ilk adım Cinema-Plus programının programlardan kaldırılmasıdır.

  Adım 1: Cinema-Plus ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

  Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

  Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Yüklü programlarda  Cinema-Plus, Cinema-Plus-1.2, Cinema-Plus-1.1, Cinema-Plus-1.3, Cinema-Plus-1.4, Cinema-Plus-1.5 programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

  • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

  • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.Mobogenie  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Adım 2: Adwcleaner ile Cinema-Plus kaldırma  

  Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  Cinema-Plus kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
  2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Mobogenie kaldır - adw Cleaner
   AdwCleaner  Cinema-Plus  istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Cinema-Plus ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
   Mobogenie kaldırma - temizleme ekranı
   ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile  Cinema-Pluskaldırma

  Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

  Emsisoft Anti-Malware Cinema-Plus reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

  Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

  1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

  2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

  3. EmsiSoft anti-malware Cinema-Plus ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

  Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile Cinema-Plus kaldırma  

  Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

  Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

   Malwarebytes Anti-Malware Free,  Cinema-Plus reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

  1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

  2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

  3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

  Son Adım: Taraycınızı sıfırlayın

  CinemaPlus Chrome' gibi tarayıcılara uzantı yükler. Bu uzantının da silinmesi gerekir.

  Tarayıcı nasıl sıfırlanır? linkinden hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ona göre sıfırlamayı seçin.

  Cinema-Plus kaldırma işleminde bütün aşamalar tamamlandı. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

  cemkara cemkara (4215)
  9 yıl önce cevaplandı

   0

   Kardeş İyi Güzel Cinema Plus la İlgili Şöyle Kaldırılır Dedin Ama O Programlar Ve Bilmediğim Bir Program Yok. Nasıl Yapcaz ?

   emirhaktan emirhaktan (1)
   8 yıl önce cevaplandı

   • Son olarak tarayıcınızı sıfırlayın. Chrome kullanıyorsanız uzantı da yüklemiştir. cemkara 8 yıl önce
   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol