Civata Yalama Oldu

Matkap ile civatayı çıkartırken çıkmadı ve yalama oldu. Pense ile denedim fakat yinede çıkmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

darking darking (18)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Önce kargaburun ile çevirmeyi dene.

    Sonra evde kauçuk, plastik ambalaj lastiği varsa onu vidanın yalama olan kafasının içine yerleştir. Vidanın kafası yalama olduysa bu çözüm işe yarar. Tornavidayı kauçuk ambalaj lastiğine yerleştir ve bu şekilde çıkartmayı dene.

    Eğer vidanın dişlileri yalama olduysa, vidanın kafasının altına ince bir şey sokmayı dene. Bir yandan onunla vidanın kafasını yukarı doğru itmeyi dene bir yandan da kargaburun ve tornavida ile çıkartmayı dene.

    hakan hakan (15409)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Karga burun ile denedim fakat çok sıkışmış, o yüzden kayıyor. Lastik denemedim fakat deneyeceğim. Vidanın altında boşluk olmadığı için bir şey sokamıyorum. Teşekkürler darking 3 yıl önce
    • @darking vidanın kafasımı yalama oldu yoksa dişliler mi? hakan 3 yıl önce
    • @hakan yuvası yalama oldu tornavida giren yer. darking 3 yıl önce
    • @darking kaucuk ambalaj lastiğini dene mutlaka benim çok işime yaradı. Geniş olan lastikten kullan ince olandan değil. Vidanın içindeki oyuk bölümü tamamen doldursun. hakan 3 yıl önce
    • Deneyeceğim teşekkürler. darking 3 yıl önce
    • Karga burun ne :D darkcrak 3 yıl önce
    • Kargayı yakalaması kaldı da burnunu aldık :D darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak Millet ne yazım yanlışları yapıyor, aradaki boşluğa mı takıldınız hocam. :) Telefondayım olabilir. darking 3 yıl önce
    • Yok sana yazmadım hakan'a sordum :D @darking darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak sende benim gibi günde 12 saat çalış o zaman ben seni görürürüm, hamsi fayda etmez :D hakan 3 yıl önce
    • Hahay gelmiş 60 yaşına bana laf atıyor hıh :D darkcrak 3 yıl önce
    • adasdsadsad darkcrak 3 yıl önce

    Yapacak bişi yok düz tornavida ile dene daha büyük yıldız tornavida ile dene

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Maalesef olmuyor darking 3 yıl önce

    Matkaba teamviewer kur, uzaktan bağlanıp yardımcı olacağım.

    omercik omercik (9418)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Komiklik olsun diye yazdıysanız cidden komik değil. darking 3 yıl önce
    • asdadasd komikti valla darkcrak 3 yıl önce