Cl 11 Ram'e ek olarak Cl 10 RAM takılabilir mi?

Benim Ddr3, 1600 MHz, 1.35V, Cl 11 değerleri olan anakarta gömülü bir Ram'im var. Laptop'uma ek olarak 4 GB daha RAM takacağım. İnternette bir RAM buldum, tüm özellikleri kendi ramime uyuyor fakat bir tek Cl değeri uyuşmuyor. Benim ram'imin Cl değeri 11 iken alacağım ramin Cl değeri 10'dur. Cl değeri 10 olan bu Ram'i alsam sizce ne gibi sorunlar olur veya sorun olur mu?

muhammet60 muhammet60 (5)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Genelde Ram seçimi yapılırken hali hazırda takılı olan ram değerinin cl, mhz gibi değerlerine uyumlu olmasi göz önüne alinmasi iyi olur. Bu şekilde ramlerin sağlıklı ve stabil çalışmama ihtimali ortadan kaldırılır. Ama çoğu durumda bu sorun yaşatmaz ve farkli değerler olsa bile ramlar sıkıntısız çalışır. Siz cl değeri 10 olan ram alirsaniz, şuandaki ramin değeri 11 olduğundan sistem tarafından ikiside eşitlenir ve ramlerin ikiside 11 degeri ile (10, 11 den daha iyidir) ile çalisacaktir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Peki, tam da düşündüğüm şekilde işliyormuş sistem. Cevabınız için tesekkurler muhammet60 4 yıl önce