Clash of Clans - Wifi' den Bağlanamıyorum - Port Açma

Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi Clash of Clans ya da Boom Beach gibi oyunlara Wifiden bağlanamıyorum. Başka modemlerden bağlanabiliyorum ama kendi modemimin kablosuzundan bağlanamıyorum.

Telefona ya da Bilgisayara VPN kurduğumda wifi ile oyunlara bağlanabiliyorum.

Sorunun portlarda olduğunu düşünüyorum modemden Clash of Clans portunu nasıl açabilirim.

Modem : ZyXEL VMG3312 - B10B

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

ogzkzu ogzkzu (286)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorun Çözüldü

    Modemin yazılımını güncelledim.

    Herhalde ayarları otomatik aldı

    ogzkzu ogzkzu (286)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Sorunun düzelmesine sevindim. Kendi cevabını "cevap olarak" kaydet butonu ile cevap olarak kabul edebilirsin. hakan 8 yıl önce

    Clash of Clans Wifi sorunu ile ilgili pek çok başlık var. Daha çok iPad cihalar için rapor edilmiş. Sizdeki sorunun bir port sorunu olup olmadığını anlamak için Clash of Clans 'ın kullandığı portu test etmelisiniz.

    Bunun bir firewall sorunu olup olmadığını anlamak için şunu deneyin

    http://portquiz.net:9339/ adresini ziyaret edin.

    Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşıyorsanız, sorununuz port sorunu değil başka bir sorundur.

    This server listens on all TCP ports, allowing you to test any outbound TCP port.

    You have reached this page on port 9339.

    Your network allows you to use this port. (Assuming that your network is not doing advanced traffic filtering.)

    Network service: unknown
    Your outgoing IP: x.x.x.x

    Test a port using a command

    $ telnet portquiz.net 9339 Trying ... Connected to portquiz.net. Escape character is '^]'.
    $ nc -v portquiz.net 9339 Connection to portquiz.net 9339 port [tcp/daytime] succeeded!
    $ curl portquiz.net:9339 Port 9339 test successful! Your IP: x.x.x.x
    $ wget -qO- portquiz.net:9339 Port 9339 test successful! Your IP: x.x.x.x

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler denedim ama web sayfası hatalı herhangi bir sonuç vermiyor farklı sitelerden bakarım ogzkzu 8 yıl önce
    • Web sitesi hatalı değil açmıyorsa port sorunudur. hakan 8 yıl önce