cleanserp.net ve UnTabs uzantısı kaldırma

Google Chrome kullanıyorum, bir dosya indirip yükledikten sonra iradem dışında bir arama motoru yüklendi. (cleanserp.net sitesinden UnTabs uzantısı) Diğer arama motorlarının yerini aldı, "Kullanıcı yönetici tarafından yüklendi" gibilerinden açıklaması var, "Aktif" tiki var, Silme seçeneği yok, Otomatik varsayılan arama motoru oldu, değişiklik yapılamıyor. Bildiğim Virüs, Casus Yazılım Kaldırma, Kötü amaçlı yazılım kaldırma programları kaldıramadı, Chrome'u sildim tekrar kurdum yine ortaya çıktı. Regeditle bağlantı yollarını sildim yine olmadı, Kullanıcı profilinden Chrome bağlantısındaki  izlerini sildim yine olmadı. Makineye format atmadan kaldırma yolu veya başka çözümler istiyorum.

Teşekkürler şimdiden, iyi çalışmalar dilerim.

fbskaya fbskaya (1)
6 yıl önce sordu

  • Mesajıma küçük bir açıklama ilave ettim, yeniden bakarsın. temmuz 6 yıl önce
  • Son olarak bir ilave daha :) temmuz 6 yıl önce

Toplam 5 Cevap

Tarayıcılarda sıkıntı varsa Başlat / çalıştırı açın bu dosya yolunu yapıştırın" %userprofile%\AppData\Local"

Google Opera  Mozilla klasörünü silin sıkıntı olmaz kayıtlı kısayolar ve şifreleriniz silinir yeniden girersiniz

"C:\Program Files (x86)\"    Google klesörünü silin Google chrome yeniden kurun

  1. Revo Uninstaller 30 gün ücretsiz indirin kurun yabacı programlar  burda görünür kalldırın
  2. zemana anti malware 15 gün ücretsiz burdan indirin  tarama yaptırın
  3. bilgisayarı yeniden başlatın.
candan candan (4301)
6 yıl önce cevaplandı

    Zemana Anti Malware bu konuda gerçekten çok ama çok başarılıdır. Tertemiz olur windows

    powertimsah powertimsah (16)
    6 yıl önce cevaplandı

      Sistemde zararlı dosyalar taramasından sonra tarayıcınıda sıfırlarsın. Bazı zararlı yazılımlar antimalware/antivirüs programlarıyla kaldırılsa dahi sistemde yaptıkları değişiklikler devam edebilir. Bu nedenle ayrıca tarayıcınında sıfırlanması gerekir:

      Tarayıcı nasıl sıfırlanır? (tıkla)

      Google Chrome nasıl sıfırlanır? (tıkla)

      Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir? (tıkla)

      Not: Chrome kaldirmak, yeniden yüklemek falan çözüm olmayabilir. Chrome'u kaldırdıktan (veya sifirladiktan) sonra ayrıca appdata klasöründe bulunan Google klasorunude silmelisin. Bu nasıl ve hangi yoldan yapılır üstte verdiğim linkteki anlatımlarda ve bu konu altındaki @candan mesajında izah edilmekte, klasöre ulaşma yoluda gösterilmektedir (%userprofile%\AppData\Local) . Bakarsın ve gerektiği şekilde yaparsın (silersin).

      Not 2:Ayrıca (çözüm olmazsa) chrome kısayolunu masaüstünden (ve/veya başlattaki programlar menüsünden) silmelİ ve Program Dosyalarındaki uygulama klasörü içinde Chrome.exe dosyasından yeni kısayol üretmelisin (sağ tık marifetiyle açılan menüden).

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Dostum aynı sorun bendede vardı bu sabah düzelttim internetim çok az eve geçince anlatıcam o zamana kadar cozemezsen eğer.

        lowcord lowcord (7)
        6 yıl önce cevaplandı

          Beyler ALLAH RAZI OLSUN sonunda bu illetllen kurtuldum yapmadığım şey kalmadı kurtulmak için çok teşekkürler özellikle @candan

          prayer prayer (1)