Cmd değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor hatası lütfen yardımcı olurmusunuz

Merhaba başlıktada belirttiğim gibi CMD bir kod yazmam gerekli Half Life Windows 8.1'de açmak için bcdedit /set current nx alwaysoff şu kodu CMD'ye yazmam lazım ancak Değer güvenli önyükleme ilkesi tarafından korunuyor diye bir hatayla karşılaşıyorum. Bios ayarlarından Security Bios disabled yapmamız gerekiyor ama o kısmı disabled yapma yetkisine sahip değilim tıklayamıyorum hiç bir değişiklik yapamıyorum.. Birkaç video izledim ancak onların Bios'u ile benimki aynı değildi size Bios sürümümüde yazıp yardımlarınızı bekliyor olacağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Bios Sürümü - Asus Bios Utility Ez Mode

xottoman xottoman (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yapmanız gereken biostan Secure Boot seçeneğini devre dışı bırakmak.Bunun için bios a girmeli ve gerekli ayarı yapmalısınız.

    Secure boot seçeğini devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    1.Windows 8 masaüstü ekranındayken ekranı sağdan çekin ve Ayarlar bölümüne gelin.

    2.Ayarlar bölümündeki en alttaki Güncelle ve Kurtar bölümüne gelin.

    3.Açılan menüden yine en alttaki Kurtarma bölümüne gelin.

    4.Ardından sağdaki menüden Gelişmiş Başlangıç altındaki Yeniden Başlat butonuna tıklayın.Bu başlatmadan sonra bilgisayarınız için bir önyükleme ekranı gelecektir.

    5.Bir seçenek seçin ekranından Sorun giderme yi seçin.

    6.Sorun giderme ekranında Gelişmiş Seçenekleri seçin.

    7.Bir sonraki aşamada UEFI firmware setting seçeneğini seçin ve yeniden başlat butonuna tıklayın.

    Bu aşamadan sonra bios menüsü açılacaktır.Sizde UEFI firmware setting bölümü yoksa bilgisayar başlarken bios tuşuna basarak(Sizinki olduğundan Del tuşu olmalı) biosa girebilirsiniz.

    Biosa girdiğinizde Legacy Support modunu disabled yapın ve ardından secure boot bölümüne disablede alın.

    Çözüm 2:Komut sistemini yönetici olarak çalıştırın

    1. Başlat butonuna tıklayın ardından komut sistemi yazın çıkan komut sistemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırı tıklayın.

    2. Ardından aşağıdaki komutu yapıştırın ve enter e basın.

    bcdedit /set {current} nx AlwaysOff

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Söylediğiniz çözümleri denediğimi belirtmediğim için affedin ama ne yazıkki bu çözümleri denemiştim zaten. Bilhassa yönetici olarak çalıştırmayı denediğimde bu hata geliyor zaten yöneti olarak çalıştırmadığım vakitte erişim engellendi hatası alıyorum..

      Legacy Support olayını anlamadım ve nasıl yapılacağını bilmiyorum daha detaylı birşekilde benim Bios'uma uygun olarak nasıl ve ne şekilde yapacağımı anlatırmısınız rica etsem

      xottoman xottoman (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Ne demek önemli değil.Önemli olan sizin sorununuz çözülmesi :) Üstteki yorumda disabled yapma yekisine sahip değilim dediniz.Biosa girdiğiniz Secure Boot ayarını buldunuz ama değiştiremiyorsunuz durum böyle değil mi? Biosta Main bölümü altında access level yer alıyor orada.Administrator olarak mı gözüküyor sunuz? Ayrıca biosu default ayarlarına alarak ta deneme yapabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce