CMD ile çalışan scriptler

Merhaba;

CMD [Komut istemi] ile çalışan scriptler alabilirmiyim?? Sadece CMD ile değil başka sriptler de olur. Bir sorum daha olacak @alattin abi sen bu scriptleri nerden öğreniyorsun? [Yazılım mühendisisin biliyorum ama devamlı böyle scriptleri bulabileceğim siteler var mı???

@alattin [Alattin abi bu seferkiler basit olmasın daha zorlayıcı olsun, etkileyici olsun :D]

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google diye bir şey buldum süper @toprak34 :)

    Google'da aratırsan karşına pek çok örnek çıkıyor. Bunları kendine göre ayarlayabilirsin. Vbscript sample veya batch file sample gibi anahtar kelimeler ile aratabilirsin. Karşına çıkacak olanlar ingizlice sayfalardır ama önemli değil script zaten  anlaşılır olacaktır.

    Hepsini oturup yazmaya kalksam bütün gün sana çalışırım :)

    Script linkleri:

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • :) :) google a aratıyorum hep indirmemi istiyor. indirmek istemiyorum virüs vb. çıkar bide onla uğraşmayayım diye :) @alattin ama dediğini yapayım toprak34 7 yıl önce
    • @alattin hiç türkçe yokki :) toprak34 7 yıl önce
    • @toprak34 evet Türkçe bulmak zor. Dur senin için bir kaç link bulup ekleyeyim alattin 7 yıl önce
    • @alattin teşekkürler alattin abi toprak34 7 yıl önce
    • abi ilk verdiğin linkte birşey indirdim google zararlı olabilir dedi sildim bişey olmuşmudur .vbs yi indirdim @alattin toprak34 7 yıl önce
    • @toprak34 verdiğim linklerde zararlı bir şey yok. uzantısı vbs oldugu için google öyle uyarı vermiş alattin 7 yıl önce