CMD ile kullanıcı adı öğrenme nasıl yapılır?

Komut İstemi CMD ekranından Windows kullanıcı adımı öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim?

CMD'den Windows bilgisayar kullanıcı adı nasıl öğrenilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut İstemi (CMD) ile Windows kullanıcı adı nasıl öğrenilir?

    CMD ekranından kullanıcı adınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
    2. Şu komutu yazın:
    net user

    Komutu yazdıktan sonra bilgisayarınızdaki (devre dışı olanlar dahil) bütün kullanıcı hesapları listelenir. Buradaki Administrator, VarsayilanHesap, Guest gibi hesaplar Windows'un kendi otomatik oluşturduğu kullanıcı hesaplarıdır. Sizin kendi kullandığınız hesap genellikle ikinci sırada yer alır. Mesela bende hemen Administrator'un sağ tarafında yer almakta. Tabii o an sizin bilgisayarınızda 1den fazla kullanıcı hesabı olabilir. Onlar da aynı şekilde orada yer alırlar. Önemli olan Windows'un oluşturduğu hesaplarla karıştırmamanız.

    cmd kullanıcı hesapları

    omercik omercik (9418)