Cobalten virüsü nasıl temizlenir?

İnternette dizi izlemek için bazı sitelere girince cobalten popup u açılıyor bu bildiğim kadarıyla veri toplama virüsü en çok girilen sitelerden biri imiş hatta (internette gördüm bilmiyorum tam olarak) Şimdi bu pop up nasıl oluyor tam olarak girince direk virüs mü bulaştırıyor ben açılınca hemen kapatıyordum dizi sitelerinde bir sıkıntı olurmu o yüzden ayrıca dediğim gibi veri toplama virüsü sanırsam ama tam emin değilim biraz daha açarmısınız nasıl bir virüs tam olarak yani?

selocan787 selocan787 (107)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Cobalten yönlendirmesi olarak adlandırılıyor. Cobalten aslında tam olarak virüs değil. Girdiğin site senin http://www.cobalten.com/ adresine yönlendiriyor. Bu site üzerinden de reklamlar gösteriliyor. Pek çok film, crack sitesi http://www.cobalten.com/ yönlendirmesi yapıyor.

    Eğer bilgisayarında virüs olduğundan şüphe ediyorsan Malwarebytes ile bilgisayarını taratabilirsin.

    Sadece film izleme sitelerine girdiğinde Cobalten ile karşılaşıyorsan bunu dert etme. Ama hiç bir işlem yapmadığında ya da örneğin uzmanim.net'e bile girdiğinde Cobalten ile karşılaşıyorsan o zaman bilgisayarını taramanda fayda var.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? Linkinden Malwarebytes indirip bilgisayarını tarayabilirsin.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      -1

      Eğer bilgisayarın windows 7 ise combofix daha yararlı olabilir senin için combofix dünyanın en iyi antivirüs programı

      darkcrak darkcrak (5158)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Combofix antivirüs programı değil. Basit bir temizleme aracı. murat 5 yıl önce
      • Neresi basit ozaman gridinsoft u indir darkcrak 5 yıl önce