Comodo programının internet erişimini kesmesi

Merhabalar comodo programını kaldırmadan önce Bilgisayarımın internet erişimini kesmiştim kesmeme rağmen internet erişimini kullanabiliyordum. Lakin programı kaldırdıktan sonra bilgisayarım Wi-fi den modemime bağlı olması üzerine rağmen hiçbir şekilde interneti kullanamıyorum yani google ve opera ve vb vb.. kullanamıyorum.

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunu ben de yaşamıştım ve şu şekilde çözmüştüm

    1.Çözüm:

    İlk olarak comodo antivirüs programının tamamen kaldırıldığından emin ol

    Antivirus Remover programı ile kontrol ede bilirsin.

    2.Çözüm:

    lk olarak arama kısmına Denetim Masası yaz ardından Ağ ve Paylaşım Merkezini bul ve üzerine tıkla ardından bağlantılar bölümünden de bağlı olduğun ağa gir ve girdiğinde Kablosuz Ağ Bağlantısı Durumundan Özellikler kısımına gir. Girdikden sonra Comodo ile ilgili olan tüm tik seçeneklerini kaldır.

    3.Çözüm:

    Cmd yi yönetici olarak aç ardından şu komutları gir ve enter tuşuna bas.

    • netsh int ip reset a.txt
    • netsh winsock reset
    • netsh winhttp reset proxy
    • netsh advfirewall reset
    • ipconfig /flushdns

    4.Çözüm:

    Windows sürümünü güncellemeyi deneye bilirsin belki sorunun düzele bilir.

    darkcrak darkcrak (5168)