Conky nedir, Conky Manager nasıl yüklenir?

Linux üzerine Conky Manager nasıl yüklenir?

Conky nedir?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Conky, Linux işletim sisteminde kullanılan oldukça hafif,  bir sistem izleme yazılımıdır. İşlemci, bellek, depolama alanı, sıcaklık, işlemler, ağ arabirimi, pil durumu gibi bilgileri size sunar.

    Eğer komutlar ile aranız iyi değilse Conky Manager yazılımı ile conky uygulamasını özelleiştirebilir, tema yükleyebilir, çeşitli ayarları değiştirebilirsiniz.

    Linux üzerine Conky Manager yüklemek için şu adımları izleyin:

    1. Terminal penceresini açın ([Ctrl]+[Alt]+[t] tuşlarına birlikte basarak açabilirsiniz)
    2. Önce gerekli paketleri yüklemek için şu komutu uygulayın:
      sudo add-apt-repository ppa:teejee2008/ppa

    3. Daha sonra güncelleme için şu komutu kullanın:
      sudo apt-get update

    4. Son olarak Conky Manager uygulamasını yüklemek için şu komutu kullanın:
       sudo apt-get install conky-manager

    Conky manager'i çalıştırmak için: conky-manager komutunu kullanın.

    hakan hakan (15424)