consent.exe nedir?

consent.exe nedir? Windows 7 / Windows 8  Windows Vista işletim sistemlerinde görev yöneticisinde zaman zaman consent.exe ad ve uzantısında bir dosya görünür. consent.exe dosyası nedir? consent.exe virüs mü?

hakan hakan (15394)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    -1

    consent.exe nedir?

    consent.exe Microsoft Windows işletim sistemine ait bir dosyadır. Konum olarak C:\Windows\System32 klasörü yani windows sistem klasörü içinde yer alır. consent.exe  User Account Control yani kullanıcı hesap denetimine ait bir işletim sistemi dosyasıdır.

    Yönetim uygulamaları için izin alma kullanıcı arabirimi olarak tanımlanır. Siz bir uygulamaya eriştiğinizde, çalıştırmak istediğinizde eğer bu uygulama yönetici yetkileri istiyorsa, consent.exe devreye girer  ve uygulamanın çalıştırılması içi yönetici izni gerektiğini söyler.

    consent.exe kullanıcı hesap denetimi kapatılarak devre dışı bırakılabilir.

    hakan hakan (15394)