.cool virüsü bulaştı nasıl çözerim?

merhaba iyi geceler banada bulaştı .cool oldu dosyalarım dediğiniz programı indirdim ve tarattım lakin hata verdi (File: C:\Users\DERİN HANIM\Desktop\Yeni klasör\20190503_103408.jpg.cool Error: No key for New Variant offline ID: vkkerIMedP7WK1ZhHOAlJV10Wxn9fHEbEQbgait1 Notice: this ID appears be an offline ID, decryption MAY be possible in the future Nasıl çözebilirim sizce şimdiden çok teşekkür ederim iyi geceler.

cuney2021 cuney2021 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .Cool uzantısı Stop Djvu denilen bir fidye yazılımına ait. Stop DJvu fidye yazılımının yeni halinin bir çözümü yok. Cool uzantısı da maalesef bu yeni varyantın bir uzantısı.

    Sizin şanslı olduğunuz bir yan var. Şifreleme anahtarı Offline ID yani ilerleyen günlerde çözüm bulunabilir. Önerdiğim Emsisoft Decryptor for STOP Djvu yazılımı ile ara ara tarama yaparak kontrol etmeniz gerekiyor.

    Emsisoft firması yeni uzantılar için ara ara güncelleme yapıyor.  Bu güncellemelerin belirli bir zaman aralığı yok.  Aklınıza geldikçe deneyebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. iyi çalışmalara. cuney2021 2 yıl önce