.coot fidye virüsü ile tüm dosyalarım şifrelendi.Çözüm için ne yapabilirim?

Dün yani 29 ekim günü bilgisayarıma Portrait Pro isimli bir programın crack versiyonunu kurmak isterken 1 dakika içinde birden bire harddisklerim hareketlendi ve 4 harddiskte 3,5 TB a yakın bütün dosyalarımın .coot uzantılı hale geldiğini gördüm.Fakat bir tek windows kurulu hdd'ye zarar vermedi.Her ne kadar anlık ya da günlük acil verilerim bulunmasa da uzun yıllardır gerek amatör ve gerekse profesyonel olarak arşivlediğim belgesel video dosyalarım vardı.Yaptığım araştırmalar ve sizin de yorumlara cevaplarınıza baktığımda şimdilik bir çözümünün olmadığını gördüm.Bu mesajımı mümkünse biraz daha detay bilgi ve önerilerinizi almak ve en azından madurlar arasında olduğumu ifade edebilmek için paylaştım sizinle..Siz dğerli uzmanlarımız olarak bu konuya eğilmeniz en büyük temennilerimiz arasında.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

kullanici344490 kullanici344490 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    coot fidye virüsü nedir? çözümü var mı? @alattin hocam bunu paylaşmış. Buradaki bilgiler günceldir. Youtube kanalımızı takip edin. Bir çözüm bulunduğunda mutla sizinle paylaşıyoruz. Fidye virüsleri konusunda en güncel bilgileri sadece uzmanim.net adresinde bulabilirsiniz. Bu konuda hem yabancı hem de yerli dostlarımızla sürekli iletişim halindeyiz.

    hakan hakan (15424)