Çöp sepetindeki tüm dosyaların toplam boyutunu nasıl görebilirim?

arkadaşlar ben çöp kutusundaki dosyaları tümünü ctrl+a ile seçerken onların kaç mb veya gb olduğunu göremiyorum 2-3 tane olunca gözüküyor ama çok olunca gözükmüyor bazen silme aşamasındada gözüküyor ama bazen gözükmüyor ben hep görmek istiyorum hepsi seçiliyken sağ tıklıyorum kes gibi seçenekler çıkıyor en altta özellikler çıkıyor orada tıklıyorum birşey çıkmıyor yani kısaca hep görmek bilmek istiyorum çöp kutusundaki dosyaların veya resimlerin falan boyutunu çözümü nedir veya varmıdır

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Geri Dönüşüm Kutusu çok dosya varsa bu şekilde toplam boyutu görmek mümkün olmuyor. Fakat şu şekilde Geri Dönüşüm Kutusundaki dosyaların kapladığı alanın boyutunu görmek mümkün.

    1. Önce bilgisayarımda C: sürücüsüne gidin.
    2.  $RECYCLE.BIN klasörünü bulun.
    3. Sağ tuşla tıklayın ve özelliklere bakın.
    4. Boyut alanı çöp kutusundaki silinen dosyaların toplam boyununu verir.

    Eğer $RECYCLE.BIN  klasörü C: sürüsücünde görünmüyorsa gizli demektir.

    $RECYCLE.BIN klasörünü görünür yapmak için

    linklerinen hangisi size uygunsa o linki seçin ve seçtiğiniz linkte gösterilen Dosya ve Klasör seçeneklerinde Korunan işletim sistemi dosyaları gizle (Önerilen)  seçeneğinin işaretini kaldırın. Bu şekilde $RECYCLE.BIN klasörü artık C sürücüsünde görünür olacaktır.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • TEŞEKKÜRLER KUSURA BAKMA DAHA YENİ GİRE BİLDİM AMA DEDİĞİN GERÇEKTEN İŞE YARADI EYVALLAH :) nizi666 7 yıl önce
    • rica ederim işe yaramasına sevindim :) @nizi666 hakan 7 yıl önce