Copy of shortcut to virüsünü nasıl temizlerim?

merhabalar flas bellegimi pc ye bağladığım zaman copy of shortcut to 1,2,3,4 aysından 4 tane kısayol var silemiyorum anti virüs programları denedim olmadı yardımcı olabilecek varmı

kado007 kado007 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Flash Diskinizdeki önemli dosyaların yedeğini alıp daha sonra biçimlendirmeyi denediniz mi?

    Şu konuyu okuyun: Kısayol virüsü nasıl temizlenir?

    Bu problemi yaşayan kullanıcılar ek olarak şu çözümü de denemelidir:

    • Bilgisayarınıza GridinSoft Anti-Malware yazılımını kurun. GridinSoft Anti-Malware nedir?
    • Kurduktan sonra bilgisayarınızı güvenli modda başlatın.

    Windows 7 nasıl Güvenli Mod'da başlatılır?

    Windows 8/8.1/10 Güvenli Mod'da nasıl başlatılır?

    • Bilgisayarınız Güvenli Mod'da açıldıktan sonra GridinSoft Anti-Malware yazılımını açın ve Tam tarama seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. %100 olduktan sonra Fix Now butonuna basın ve tespit edilen zararlı yazılımların temizlenmesini sağlayın.
    • Daha sonra bilgisayarınızı normal modda başlatın. (Yeniden başlatmanız yeterli)

    Şimdi USB belleğinizi CMD ile biçimlendirin.

    CMD ile flash disk nasıl biçimlendirilir?

    Bu adımları uyguladıktan sonra copy of shortcut to virüsü tamamen temizlenmiş olmalıdır. Eğer hala aynı sorun varsa yorum olarak belirtin, yardımcı olalım.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Denedim olmuyor biçimlendiriyorum siliyorum gir cık yapıyorum yine gelmiş kado007 6 yıl önce
    • CMD ile biçimlendirdin mi peki? Windows Gezgininden değil, Komut İstemi arabiriminden.. @kado007 omercik 6 yıl önce
    • Bu öyle temizlenmesi zor bir virüs değil. Linkini verdiğim makaledeki adımları dikkatlice yaptınız mı? @kado007 omercik 6 yıl önce
    • Denedim olmadı hiç birsey başka nasıl yapabilirm @farurhenho kado007 6 yıl önce
    • Kısayol virüsü dışında başka bir problem olabilir. Önce problemin ne olduğunu tam olarak anlamalıyız. @kado007 omercik 6 yıl önce
    • 1 adet bu şekilde bir klasör var RECYCLER 4 adette bu şekilde Copy of Shortcut to (4) kısayol var @farurhenho kado007 6 yıl önce