Cortana nasıl aktifleştirilir?

Ben Cortana'yı aktifleştirmek istiyorum ve yapmayı da biliyorum, ama benim bilgisayarımın dili Türkce fakat ben Cortana'yı İngilizce kullanabilirmiyim?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cortona henüz Türkiyede veya Azerbaycan'ı desteklemiyor yani cortonayı etkinleştirsende kullanmanamazsın.

    Cortona nedir?

    Cortona Microsoft'un sesli konuşma bilgi alma programı, binevi siri gibi bir program. Cortona uygulaması Windows 10 2004 sürümü ile bütün cihazlara yüklü olarak gelmeye başladı yani bilgisayarınızı Windows 10 2004 sürümüne yükselttiğiniz zaman Cortona programı otomatik olarak cihazınıza yüklü olarak geliyor. Cortona yazılımı henüz yeni olduğu için henüz birçok ülkede desteklenmiyor ve desteklenmesi içinde uğraşılıyor. Cortona uygulamasını sürekli güncel tutmanızda fayda var yani Microsoft Store uygulamasından güncellemeleri takip edebilirsiniz ve güncelleyebilirsiniz. Cortona uygulaması bu sene veya birdahaki seneye kadar Türkçenin desteklenmesi bekleniyor.

    darkcrak darkcrak (5168)