Cortana nedir ve nasıl kullanılır, bu uygulama ile sohbet nasıl edilir? Bununla ilgili web'de Türkçe anlatımlı video bulunabilirmi?

Cortana bilindiği üzere bir windows sesli asistan uygulamasıdır. İlk olarak Windows 8.1 ile cihazlara gelen bu uygulama Türkiyede ilk olarak Windows 10 ile birlikte kullanılabilir hale gelmiştir. Ama o da şimdilik İngilizce.. Zira Türkçe dil desteği henüz tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilememiştir.

Cortana uygulaması ile PC (ve Windows 10 ile çalışan diğer cihazlar) ile kullanıcılar, sesli arama, uygulama çalıştırma komutlar iletme vb şeklinde inter aktif ortamlar oluşturabildikleri gibi dahada fazlası karşılıklı hoş ve eğlenceli sohbetlerde yapabilmektedirler :)

Pekala bu nasıl yapılabiliyor? İnternet üzerinde bunu Türkçe olarak anlatan bir video anlatımı bulunabilirmi?

temmuz temmuz (12505)