Could not load file or assembly Microsoft.SqlServer.Management.Sdk.Sfc hatası

Microsoft visual studio'da MVC ile site tasarlıyorum

Siteye veri tabanına bağlarken aşağıdaki hatayı veriyor dosya eksik diyor ama ben ney eksik anlayamdım farklı projelerde hatta yeni proje açıp direk bunu denedim gene aynı hatayı veriyor.

Hata= Could not load file or assembly

'Microsoft.SqlServer.Management.Sdk.Sfc Version=12..0.0.0,

Culture=neutral, PublicKeyToken=89845dcd8080cc91' or one of its dependencies. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Hatanın resmi aşağıda.

Msql

İnternette bir kaç çözüm var visual studio kaldır kur çözülür filan diyor ama çok zaman aldığı ve her kurmamam farklı bir sorunla karşılaştağım için pek yapasım gelmedi eğer tek çözüm buysa mecbur yapacağım bildiğinz veya ingilzce kaynaklardan bulduğunuzu türkçeye çevirip yazarsanız sevinirim çünkü ingilzcem biraz zayıf.

kutlugalp kutlugalp (136)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Could not load file or assembly Microsoft.SqlServer.management.sdk.sfc hatası, Microsoft.SqlServer.management.sdk.sfc  assembly (Türkçe montaj kullanılıyor ama ben alışamadım) Visual Studio tarafından bulunamadığında ortaya çıkar.

    Could not load file or assembly Microsoft.SqlServer.management.sdk.sfc hatasının çözümü için kullandığınız SQL Server ile uyumlu olan Shared Management Objects paetini yüklemeniz gerekir.

    SQL Server 2014 için

    Microsoft® SQL Server® 2014 Feature Pack indirme sayfasına gidin. Bu sayfanın altındaki Download butonuna basın.  Açılan pencereden işletim sisteminize uygun olan şu paketi indirin ve yükleyin.

    • ENU\x64\SharedManagementObjects.msi  ( X64  - 64 bit kullanıyorsanız)
    • ENU\x86\SharedManagementObjects.msi  ( X86 - 32 bit kullanıyorsanız)

    Daha sonra şunlayı yükleyin:

    • ENU\DB2OLEDBV5_x64.msi  ( X64  - 64 bit kullanıyorsanız)
    • ENU\DB2OLEDBV5_x86.msi ( X86 - 32 bit kullanıyorsanız)

    Visual Studio yükleme sırasında kapalı olsun. yükleme bittikten sonra Visual Studio'yu açın.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Abi sorun çözülmedi aynı hatayı vermeye devam ediyor 64 bit indirdim 2016 olanını indirdim işe yaramadı başka bir çözüm yolu varmı kutlugalp 7 yıl önce
    • İlave yaptım alattin 7 yıl önce
    • İkisini de dün yükledim vs açmadım işim çıkmıştı bu gün tekrar açtım sorun geçmiş sağolasın :D kutlugalp 7 yıl önce