''Could Not Open Key '' hatası

Merhaba mimari tasarım programı olan 'Sketchup Pro 2014 'ü yüklemeye çalışıyorum fakat yüklemenin sonlarına doğru şu hatayı alıyorum :

Could not open key :   HKEY_LOCAL_MACHINE32\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATİON . Veirfy that you have sufficient access to that key , or contact your support personnel

Windows Fixit i denedim , kayıt defteri sorunları giderici bir iki program denedim ama hiçbiri bir işe yaramadı

huseyinsrky huseyinsrky (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kurulumu yönetici olarak mı yapıyorsunuz?

    Sketchup Pro 2014 kurulumunu başlatırken kurulum dosyasını (setup.exe, install.exe gibi) sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştırı seçin.

    Yönetici olarak kurulumu başlatmak sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

    Diğer bir yöntem

    1. Windows + R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır ekranına Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. HKEY_LOCAL_MACHINE32\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATİON  yolunu  izleyin.
    4. Bu yolu bulduktan sonra sağ tuş ile tıklayın.
    5. İzinler bölümüne gelin. Ekle yü tıklayın şu kullanıcılar  ve gruplar yoksa ekleyin
      Administrator ,  Administrators ve SYSTEM
    6. Daha sonra yine aynı ekrandan Gelişmiş'i tıklayın.
    7. İzinler  bölümünde  Tüm bağımlı nesne izin girdilerini bu nesneden devralınabilen izin girdileriyle değiştir seçin.
    8. Uygulayı tıklayın.
    9. Sahiplik sekmesi varsa yukarıdaki işlemi orada da tekrar edin.

    Bilgisayarı yeniden deneyin ve tekrar kurulumu deneyin.

    Çözüm olmazsa kayıt defteri izinlerini sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

    Reset Registry Permissions programını buradan indirin.

    Programın kullanımı basittir. Start'ı tıklayarak kayıt defteri izinlerini sıfırlamayı deneyin.

    Bu programıda yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

    Aklıma gelenleri yazdım umarım biri faydalı olur.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İlgin ve alakandan dolayı çok teşekkür ederim fakat söylediğiniz herşeyi uygulamama rağmen olumlu bir sonuç alamadım. ''Gelişmiş Güvenlik Ayarları'' nı yaparken söylediğiniz izinleri girdim fakat 'Uygula' diyemiyorum . Windows şu şekilde hata veriyor : '' Main üzerindeki yetki değişiklikleri kaydedilemiyor . Erişim engellendi . '' huseyinsrky 9 yıl önce
    • YAC gibi bir program kullanmıyorsunuz değil mi? Yani kayıt defterine erişimi kapatan bir antivirüs benzeri yazılımınız varsa onu kapatın. hakan 9 yıl önce

    Hayır böyle bir program kullanmıyorum , çok basit bir problem olduğunu da düşünmüyorum . Kayıt defterinde ki problemleri çözmek için hep uzun uğraşlar vermişimdir. Belki de bilmediğimden ama basit değilmiş gibi

    huseyinsrky huseyinsrky (1)