[Çözüldü] Sistem hoparlörü neden çalışmıyor ve Lubuntu'da ses kartı nasıl devre dışı bırakılır?

Bundan 11 ay önce dizüstü bilgisayarımdaki sistem hoparlörünü müzik aleti olarak kullanmak istedim. Bunun için bir çeşit sistem dosyası yükledim. Bu iş için kullanılan yazılım ile denediğimde sistem hoparlöründen bir dıt yok. Aradan 9 ay geçtikten sonra sorunun işletim sisteminden (Windows 10 1809) kaynaklı olduğunu düşünüp Lubuntu ile denedim ama hâlâ sistem hoparlöründen ses seda yok. Yine aradan 1 ay geçti ve ses kartında bir sorun olabileceğini düşünüp pil seviyesi zayıf iken Lubuntu kurulum ekranına girdim (pil seviyesi zayıf iken dizüstü bilgisayar bip sesi çıkarıyor). Bir süre bekledikten sonra dizüstü bilgisayar bip sesi çıkarmaya başladı ama Lubuntu'yu başlatınca bip sesi çıkarmayı durdurdu. Bu sorunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim? Ses kartından kaynaklı ise Lubuntu'da ses kartını nasıl devre dışı bırakabilirim? Not: Dizüstü bilgisayarın anakartında sistem hoparlörü bulunduğunü biliyorum ve resimdeki gibi aygıt yöneticisinde görünüyor.

​​​​​​

Edit: 1 yıl sonra GRUB_INIT_TUNE ile sorunum çözüldü.

kullanici55561 kullanici55561 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu soruyu sormamdan 1 yıl sonra sorunum GRUB_INIT_TUNE ile çözüldü.

    kullanici55561 kullanici55561 (1)