cpanel site nasıl kullanılır ?

ben site yapmak istiyorum godaddy den host kiraladım ama bana wp teması ve nasıl kuracağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

kullanici204179 kullanici204179 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Cpanel bir hosting kontrol panelidir. Kullandığın hosting paketinin tüm ayarlamalarına yapabilceğin bir paneldir.

    Cpanel ile yapabileceğin bir çok işlem var ara yüz seçeneğinde türkçe dilide barındırdığı için kullanışlı bir domain kontrol panelidir.Cpanel adresin hosting kiraladğın şirkette sana veriliyor zaten sonradan kendin kullanıcı adını ve şifreni değiştirebiliyosun

    Cpanel İle Yapılabilecekler

    • Site adresine tanımlı mail oluşturabilirsin(Ör : info@örnek.com)
    • Sitenize dosya yükleyebilir ve yükü olan dosyalar üzerinde değişikler yapabilirsiniz
    • Veri tabanı kurulum hizmetine ve Phpmyadmin erişimi sağlar
    • Hazır CMS sistemleri (WordPress,Joomla,forum vs)  cpanel yardımıyla kurabilirsin
    • Veri tabanınızı yedekleyebilirsiniz
    • Sitenize gelen trafiği izleyebilirsiniz
    • Sitenize SSL(Güvenlik Sertifikası) ekleyebilirsiniz
    • Ve daha fazlası

    Şimdi soruna geçelim  wp teması ve nasıl kuracağımı bilmiyorum yardımcı olabilirimsiniz?

    Cevap : Adım Adım Gidelim (Tabi Bu işlemleri yapman için hostinge worpdpress kurman lazım eğer kurulu değilse onu da anlattım, Cevaptan Sonra)

    Wordpress Sistemi Hostinge Kurulu İse  Tema Kurulumu Nasıl Yapılır Cevap ;

    - İlk olarak sitenizin cpanel kontrol paneline giriyorsunuz

    - Ardından Dosya yöneticisi kısmına giriyorsunuz

    - Daha sonra açılan pencereden en altta bulun www butonuna tıklıyoruz

    - Gelen pencerede wp-content dosyasına giriyoruz

    - Girdikten sonra themes klasörüne giriş yapıyoruz

    -Themes klasörüne girdikten sonra, Üst tarafta bulunan yükle kısmına tıklıyoruz

    - Ve son olarak dosya seç diyoruz ve teme dosyasını yüklüyoruz bu kadar.

    Wordpress Yüklü Değilse;

    Cevap : Cpnael üzerinden wordpress sistemini hostingimize atayacağız adım adım gidelim

    - Cpanel kontrol panelimize giriyoruz

    - Kontrol panelinden alt kısımlarda bulunan yazılım sekmesi altında Installatron Applications Installer butonuna tıklıyoruz

    - Daha sonra gelen panelden İcerik Yonetim Sistemleri sekmesi altında wordpress'i bulup tıklayıp yüklüyoruz

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)