CPU %100 KULLANMA

Cpu %100 oluyor ve donma yapıyor %50nin altına da düşmüyor ne yapmam lazım? Virüs olabilir mi?

rialx rialx (22)
3 yıl önce sordu

  • Sorun düzeldi teşkkürler rialx 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

1.Çözüm:

Bilgisayarını Mallwarebytes ile tara ve çıkan virüsleri temizle.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

2.Çözüm:

Eğer bilgisayarında virüs yok ise COMODO Registry Cleaner ile regeditteki gereksiz öğeleri temizle bende işe yaramıştı.

COMODO Registry Cleaner nedir? Nasıl kullanılır?

3.Çözüm:

Eğer bilgisayarında oyun oynarken bu kadar CPU harcıyor ise normal ayrıca video vs. de izliyorsan böyle sonuçlar alabilirsin.

4.Çözüm:

Bilgisayarın güncel değil ise Windows update ile güncellemeyi dene bana sorarsan.

5.Çözüm:

Temiz ön yükleme yapmanda fayda var yani temiz ön yüklemeyi yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

    Oyunda mı %100 yoksa boşta mı ?

    Görev yöneticisini açıp İşlemler kısmından CPU'ya tıklayıp görev yöneticsinin fotoğrafını atarmısın ?

    Bu şekilde.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • tarayıcı açıkken rialx 3 yıl önce
    • Görev yöneticisinin fotorğafını atarmısın ? hydra 3 yıl önce