CPU %65 - %100 kullanım sorunu

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım bilgisayarımda sandisk 120 gb ssd takılı ssd içerisinde pek fazla birşey bulundurmuyorum fakat bilgisayar arka planda çok fazla işlem görüyor sanırım çok fazla şey denedim yinede cpu değerini düşüremedim format attırmıştım yinede bir etki etmedi ayrıca "Sandisk SSD Dashboard" uygulamasına girdiğimde Kalan ömür desteklenmiyor diyor acaba ssd çalışmıyor olabilirmi

Son olarak iş gereği sadece photoshop kullanıyorum

Cpu ortalam %65/ - %100 arası çalışıyor

kaanmorr kaanmorr (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows işletim sistemin SSD sürücüye mi yüklü Kaan?

    CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına aynı anda bas. Bu sana görev yöneticisini açacaktır. Ayrıntılar sekmesinde CPU sekmesine bir kere tıkla. Tüm işlemler CPU kullanımına göre sıralanacaktır.

    En çok CPU kullanan uygulamalar hangisi burada göreceksin. Bu işlemlerin adlarını bize yaz. İnceleyelim.

    Ek:

    Eklediğin resme baktım. En çok işlemciyi svchost.exe kullanıyor. Şu işlemi yap

    1. Görev yöneticisini aç.
    2. En çok işlemci kullanan svchost.exe dosyası yanındapi PID numarasını not et. Örneğin (1008 diyelim)
    3. Windows ve R tuşlarına bas.
    4. Çalıştır penceresine CMD yaz ve enter tuşuna bas.
    5. Daha sonra şu komutu yaz ve enter tuşuna bas.
      tasklist /svc

    Bu komut görevleri listeleyecek. Yukarıdaki adımlarda elde ettiğin PID numarasını burada bul

    svchost.exe                   1008 BrokerInfrastructure, DcomLaunch, Power,
                                       SystemEventsBroker

    Bu sana svchost.exe'nin aslında hangi işlemleri çalıştırdığını gösterecek. Bunun da bir ekran görüntüsünü ekle.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

      Görev yöneticisinde birden fazla svchost.exe görüyorum listede ilk sırada olanın PID oranı 1664

      http://i.hizliresim.com/AOrg8B.jpg

      kaanmorr kaanmorr (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        ​​​​​Herhangi bir antivirüs programı kullanıyor musun?

        Bilgisayarında chromeyi kullandığını fark ettim chrome fazla CPU kullanıyor belkide chromeden kaynaklanıyor sorunun. Ben opera kullanıyorum ve hiç CPU ile ilgili sorun yaşamadım.

        Temiz ön yükleme yapmayı dene!

        Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

        Hala sorunun devam ediyor ise altdaki programı kullan yani gereksiz regedit dosyalarını temizlesin.

        Comodo Registry Cleaner (Bende etkili oldu)

        darkcrak darkcrak (5168)