Cpu,Bellek ve Disk kullanımı çok yüksek. Bilgisayardan yanık kokusu geliyor ve durduk yere kapanıyor.

sorun başlıkta sizce nedeni nedir çok fazla ısınıyor bi işlem yaparken başka bir işlem yapmaya kalkışınca donuyor çok yavaş hareket ediyor lütfen yardımcı olun

amyfsm amyfsm (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Desktop, laptop belirtmemişsin. Her neyse, içini aç ve bir güzel temizlik yap,havalandırma deliklerini açık hale getir, fanların tozlarını al falan. En önemlisi işlemcidir. İşlemci fanının çalışıp çalışmadığını kontrol et (Gerekiyorsa işlemci fanı ve varsa diğer fanların göbeğini çok az olmak kaydıyla ince bir yağ ile yağla), işlemci üzerindeki işlemcinin sıcaklığını emmekle vazifeli olan termal macunun eskisini temizleyerek yenisini tatbik et (Bunu yapamayacağını farzederek bir teknik servise yaptırmanı tavsiye ederim.):. Bunlar yapıldıktan sonra eğer donanımda kalıcı hasarlar oluşmadıysa durum düzelecektir.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      samsung np300e5c-s0btr modeli ve bu modelin hddyi görmek için açılması gereken vida yerini bir türlü açamıyorum baya sıkı ve açılmıyor. bunu nası açabilirim elimdeki tornavidalarla

      amyfsm amyfsm (1)