CPU or MEMORY changed hatası

Anakartı servise gönderdim geldikten sonra böyle hata alıyorum F2'ye basıyorum sistem açılmıyo F1'den boot ayarı yapılması gerekiyo sanırım, yardımcı olur musunuz?

koskuser koskuser (5)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemin arızalanmış gibi görünüyor.

    Memory yani diğer adıyla RAM, CPU'da sıcaklık ya RAM'ında sorun var yada sistem dosyaların arıza görmüş.

    1.Çözüm:

    1. İlk olarak RAM'ını çıkart ve o altın renginde olan iki tarafını silgi ile iyice sil.
    2. Silgi ile sildikten sonra RAM'ı silgi tozlarını temizle ve bilgisayara tak fakat bilgisayarındaki güç fişi çıkık olsun.
    3. RAM'ı taktıktan sonra güç fişini vs. tak ve bilgisayarını açmayı dene.

    2.Çözüm:

    O resimde okuduğuma göre sistem dosyaların zarar görmüş ve enter tuşuna basın diyor. Enter tuşuna bastıktan sonra işlem bitene kadar bekle olmadı bilgisayarına temiz bir format atmanda fayda var çünkü sistem dosyaların zarar görmüş gibi geldi bana ve buda RAM ve CPU yu görmüyor anladığıma göre

    3.Çözüm:

    Eğer bilgisayarında termal macun yoksa termal macun ekle veya termal macununu yenile çünkü bilgisayarda termal macun olmadığı zaman bilgisayar kendini açmaz açsada kapanır

    darkcrak darkcrak (5158)