CPU Sorunu [ÇOK ACIL]

Merhabalar,

Uzun süredir yaşamadığım bir sorun ile karşılaşıyorum.CPU'm bir %60 - %70'e çıkyor birde %3 e kadar düştüğü oluyor "Resource Monitor" seçeneğine bastığımda CPU'nun yarısını kullanan şeyin "svchost" olduğunu görüyorum.Lütfen yardım edin genel olarak bilgisayarım kasmıyor fakat oyunlarda baya bir düşük FPS alıyorum,teşekkürler.

rizababa rizababa (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aşağıdaki işlemleri yaparak çözdüm çok sağolun fakat şimdide farklı bir sorunum var arada sırada CPU birden bire artıp birkaç saniye sonra düşüyor %50 'ye falan çıkıyor bu sorunuda çözersem tam olacak.

    Çalıştırı açıp "services.msc" yazıyoruz ve enter'a basıyoruz,ardından şu işlemlere çift tıklayıp devre dışı bırakıyoruz:

    - Windows Defender

    - Windows Update

    Windows Defender'i kapatmak veya kapatmamak size kalmış fakat bana kalırsa oyun oynuyorsanız kesinlikle ve kesinlikle windows update'yi kapatın kapattığınızda CPU düşüklüğünü göreceksiniz.

    rizababa rizababa (6)
    7 yıl önce cevaplandı

      http://uzmanim.net/soru/svchost-exe-nedir-svchost-exe-virus-mu/2516

      Konunu sonlarına doğru bak yapacağın işlemler yazıyor

      Şimdiden kolay gelsin

      kutlugalp kutlugalp (136)