cpuminer-gw64.exe nedir, virüs mü?

Görev yöneticisinde cpuminer-gw64.exe adında bir dosya var ve CPU'yu %100 kullanıyor. Bilgisayar kasıyor.

cpuminer-gw64.exe nedir?

cpuminer-gw64.exe virüs mü?

cpuminer-gw64.exe nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cpuminer-gw64.exe nedir?

    cpuminer-gw64.exe bitcoin denilen sanal para oluşturan bir uygulamadır.
    cpuminer-gw64.exe işlemci kaynaklarını fazlası ile tüketir. Bu yüzden bilgisayarınız aşırı yavaşlar.

    Bu program yüzünden işlemci %100 kullanılır. cpuminer-gw64.exe uygulamasını siz yüklemiş değilseniz
    muhtemelen bir olası istenmeyen program tarafından gizlice yüklenmiş demektir.

    Saldırganlar sizin bilgisayarınızı kullarak Bitcoin denilen sanal para üretmeyi hedeflemektedirler.

    Cpuminer-gw64.exe virüs mü?
    cpuminer-gw64.exe teknik olarak virüs değil. Ama bilgisayarınıza zarar veren bir program.
    Özellikle işlemci ve grafik kartı işlemcisini yoğun şekilde kullanarak oyunlarda ve
    normal çalışmada bilgisayarın kasmasına sebep olur.
    cpuminer-gw64.exe uygulamasının çalıştığını bilgisayarınızdan gelen aşırı fan sesinden anlayabilirsiniz.
    cpuminer-gw64.exe çalışırken bilgisayarınızın işlemcisi aşırı ısındığı için fanınız çok çalışır ve ses yapar.

    Cpuminer-gw64.exe kaldırma

    1. cpuminer-gw64.exe uygulamasını kaldırmak için
    2. Denetim Masası > program ve özelliklere gidin.
    3. CPU Miner uygulamasını bulun ve kaldırın.

    cpuminer-gw64.exe  bilgisayarıma zarar verir mi?
    cpuminer-gw64.exe  bilgisayarınızda işlemci ve diğer donanım birimlerini aşırı kullanır
    bu da bilgisayarın aşırı ısınmasına sebep olur.
    Aşırı ısınma elektronik cihazlara büyük zarar verir.
    Bu sebepten kesinlikle cpuminer-gw64.exe uygulaması bilgisayardan silinmelidir.

    Daha sonra mutlaka bilgisayarda zararlı yazılım taraması yapın:

    1. Bilgisayarınızı önce Junkware Temizleme programı ile taratın.
      Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?

    2. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    3. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    hakan hakan (15424)