Cr2.gogorithm.com kaldırma

Eğer Chrome, Firefox, Internet Explorer ibi tarayıcılarda Cr2.gogorithm.com üzerinden kendinden açılır pencereler görüyorsanız bilgisayarınıza potansiyel olarak istenmeyen bir program yüklenmiş demektir. Cr2.gogorithm.com kaldırmak için öncelikle bu potansiyel olarak istenmeyen yazılımı kaldırmanız gerekecektir. Teknik olarak PUPs olarak adlandırılan bu programlar ücretsiz oyun veya başka programların içine gömülü olarak gelirler.

Siz ücretsiz bir oyun veya program yüklersiniz bu aşamada reklam pencereleri çıkartan yazılım da bilgisayarınıza yüklenir.

Cr2.gogorithm.com bilgisayarınıza bulaştıysa

  • Chrome, Firefox, Internet Explorer içinde reklamlar
  • Cr2.gogorithm.com üzerinden açılan kendinden açılır  pencereler

karşılaşırsınız.

Aşağıda Cr2.gogorithm.com kaldırma adımlarını resimli olarak bulabilirsiniz.

Cr2.gogorithm.com nedir? Cr2.gogorithm.com nasıl kaldırılır?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Cr2.gogorithm.comnedir?

    Cr2.gogorithm.com adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Cr2.gogorithm.com 'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Cr2.gogorithm.com reklamlarını tıkladıklarında Cr2.gogorithm.com reklam yazılımı para kazanır.

    Netcrawl bilgisayarınıza bulaştığında şunlar ile karşılaşırsınız:

    • Sitelerde banner reklamlar ( her sitede)
    • Linklere tıkladığınızda önce adf.ly gibi sitelere yönlendirme
    • Kendinden açılır reklam pencereleri
    • Bilmediğiniz programların bilgisayarınıza yüklenmesi.
    • Chrome gibi tarayıcılara eklenen uzantılar.

    Cr2.gogorithm.com bilgisayarıma nasıl yüklendi?

    Cr2.gogorithm.com reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

    İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Cr2.gogorithm.com gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

    Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Cr2.gogorithm.com ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

    Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

    Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

    Cr2.gogorithm.com virüs mü?

    Cr2.gogorithm.com teknik olarak virüs değildir. Cr2.gogorithm.com , virüs özelliklerine sahip değildir. Cr2.gogorithm.com ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Cr2.gogorithm.com virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Cr2.gogorithm.com virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır.  Cr2.gogorithm.com  virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Cr2.gogorithm.com virüs olarak adlandırılsa da Cr2.gogorithm.com virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

    Cr2.gogorithm.com kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Cr2.gogorithm.com kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

    Cr2.gogorithm.com ads kaldırma, Cr2.gogorithm.com ’ten kurtulma adımları

    Cr2.gogorithm.com ads veya Cr2.gogorithm.com olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

    Cr2.gogorithm.com kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

    Cr2.gogorithm.com kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

    Cr2.gogorithm.com  kaldırma : Bilgisayara yüklü reklam yazılımının kaldırılması

    Cr2.gogorithm.com   programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Cr2.gogorithm.com kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.
      Burada bir sebepten programı bulamazsanız aşağıdaki işlemlere devam edin.

    Cr2.gogorithm.com  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    Cr2.gogorithm.com kaldırma: Potansiyel olarak istenmeyen yazılımların tespit edilmesi ve malware yazılımların silinmesi

    Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner nedir nasıl kullanılır  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    3. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    4. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    5. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    6. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isterse OK tıklayın ve yeniden başlatın.

    Cr2.gogorithm.com kaldırma: Malwarebytes anti-malware ile bilgisayardan virüs, malware yazılımlarının kaldırılması,

    Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.

    Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Malwarebytes Anti-Malware Nasıl Kullanılır?

    Malwarebytes anti-malware ücretsiz yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    Tek dikkat etmeniz gereken kurulumun son aşamasında çıkacak olan son ekranda Malwarebytes anti-malware  PRO ücretsiz deneme sürümünü devreye sok işaretini kaldırmanız.

    Malwarebytes anti-malware kur

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes anti-malware ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Şimdi Tara / Perform a Full scan / Derinlemesi tarama butonuna tıklayın. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama
      Sizdeki Malwarebytes görünümü farklı olabilir

    3. Malwarebytes anti-malware bilgisayarınızı virüs, malware, adware gibi zararlılara karşı taramaya başlayacaktır. Tehdit tarama işlemi bilgisayarınızın tamamında gerçekleşecektir. Bu işlem vakit alabilir. Lütfen sabırla bitmesini bekleyin.

    4. Tehdit Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır. Tümünü Karantinaya Al butonuna tıklayarak tüm zararlıları etkisiz hale getirin.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    5. Karantinaya alma işlemi ile tespit edilen tüm virüs ve diğer zararlı yazlımları etkisiz hale getirecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Sistem güvenliğiniz ve bilgisayarınızın performanslı çalışması açısından belirli zaman aralıkları ile örneğin, 7 günde 1 bilgisayarınızı Malwarebytes Anti-Malware yazılımı ile taramanız önerilir.

    Cr2.gogorithm.com kaldırma işleminde son adım olarak tarayıcıları resetlemelisiniz:

    Sorun devam ederse aşağıdaki tarayıcı sıfırlama  işlemlerinden size uygun olanı yapın:

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Cr2.gogorithm.com kaldırmak için Hitman Pro'dan da faydalanabilirsiniz.

    1. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    2. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Cr2.gogorithm.com kaldırma ve Cr2.gogorithm.com kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Cr2.gogorithm.com silme işleminden sonra Cr2.gogorithm.com ads’den kurtulmuş olacaksınız.

    murat murat (12492)