Critical Process Died mavi ekran hatası

Ben yeni bir bilgisayar topladım, ekran kartını bir ay kadar sonra aldım ve taktım. Ekran kartını takana kadar Fm2019 oynuyordum sadece ve hiç bir restart sorunu yaşamamıştım. Ekran kartını takıp oynamaya başladıktan sonra Steam üzerinden ücretli aldığım Edge Of Eternity oyununda (daha önceden açmamıştım) daha girerken ilk bir kaç dakika içerisinde Restart atıyordu, Daha sonra Frostpunk isimli bir strateji oyununu ultra ayarlarda (1080p) açtım sorunsuz iki saat kadar oynadım ve sonra bir anda yine aynı hatayı aldım. Windows hata ayarlarından hata durumunda restart atmayı kapattım ve şimdi de Edge Of Eternity oyununu yarım dakika oynadıktan sonra ilk load ekranında yine mavi ekrana geldiğinde şunların yazdığını gördüm ekranda;

:(

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden

başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatabilirsiniz.

0% tamamlandı

(kare barkod resmi) Bu sorun ve olası çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin:

(kare barkod resmi) https://www.windows.com/stopcode

(kare barkod resmi) Destek biriminden bir yetkiliyi aradığınızda o kişiye bu bilgiyi verin:

(kare barkod resmi) Durdurma kodu: CRITICAL PROCESS DIED

Bilgisayarımın donanımına gelince:

Gigabyte Z370P-D3 Intel Z370 4000MHz(O.C) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart

i38100 işlemci

G.Skill Aegis 8 GB 2400MHz DDR4 CL15 Ram (F4-2400C15S-8GIS)

Samsung 970 Evo 250GB NVME M.2 SSD (3400/1500MB/S) MZ-V7E250BW

Saphire Rx 570 tek fanlı Pulse ekran kartı (4gb)

Hadron (yardımcı olan bilgisayarcı elinde olan psu dan taktı, ikinci el de olabilir) 600 watt psu

Bu bilgiler ışığında bana bir yardım edebilir misiniz lütfen?

leonhart leonhart (2)
5 yıl önce sordu

  • Windows açılıyor mu googleye vs girebiliyon mu %100 den sonra yoksa surekli bu ekran da mı kalıyor darkcrak 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Windows açılmıyor. 0% den ileriye gitmiyor bir kaç dakika bekledim. Yani %100 olmuyor. Sürekli bu ekran kalıyor. Restart tuşu ile atabiliyorum restart sadece. Ctrl-alt-delete denemedim ama.

leonhart leonhart (2)
5 yıl önce cevaplandı

    CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve sfc / scannow yaz işlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat

    Sorun hala devam ediyorsa bilgisayarına format at

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Windows 10 kullanıyorum zaten. leonhart 5 yıl önce
    • @leonhart güncelledim yorumumu dene darkcrak 5 yıl önce
    • windows kapalıyken yapacaktım değil mi bunları? yaptım hiç bir şey olmadı. yani prizden çektikten sonra yaptım dediklerini. Pc geri normal açıldı. Dediklerini yaparken de dikkatimi çeken hiç bir şey olmadı. leonhart 5 yıl önce
    • Windows'u sıfırladım o bile çözüm olmadı malesef. Format ile ilgili kesin çözüm diyebilir miyiz? leonhart 5 yıl önce
    • Ekran kartın yetmiyor oyun oynamaya @leonhart darkcrak 5 yıl önce

    Critical Process Died hatası gibi mavi ekran hatalarının pek çok sebebi olabilir. Hatanın çözümü için önce şunları dene, mavi ekran hatalarında ilk yapılması gereken standart işlemlerdir:

    • Başka ekran kartın olmak üzere tüm sürücülerini güncelle (önemli)
    • Windows 10 tüm güncellemelerini yükle.
    • Antivirüs ya da herhangi bir güvenlik yazılımı kullanıyorsan bunu kaldır.

    Tüm bunlara rağmen sorun devam ederse temiz önyükleme ile sorun bir yazılımdan mı kaynaklanıyor anlaşılabilir.

    Windows 10 temiz önyükleme : Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • bütün bunları yaptım ve ekran kartını çıkartıp aynı oyunda denedim yine restart atıyor. leonhart 5 yıl önce