crossbrowse nedir? crossbrowse nasıl kaldırılır?

crossbrowse nedir?

crossbrowse nasıl kaldırılır?

crossbrowse zararlı mı?

crossbrowse virüs mü?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Crossbrowse nedir?

    crossbrowse olası istenmeyen programdır.
    crossbrowse uygulamasını kendiniz bilerek yüklemediyseniz, otomatik olarak kendiliğinden
    yüklenmiş demektir. Bazı olası istenmeyen programlar Crossbrowse programını kendi otomatik olarak yükler.

    Crossbrowse programı Google Chrome üzerine yazarak bilgisayardaki Google Chrome uygulamasını
    değiştirir. Crossbrowse  bu sayede size reklam göstererek para kazanmayı hedeflemektedir.

    Reklam yazılımları bilgisayarınızı istila ederek performans kaybına ve sorunlara yol açarlar.

    CrossBrowse virüs mü?

    Crossbrowse  virüs değildir fakat bilgisayarınızı yavaşlatır ve can sıkıcı reklamlar ile boğuşmak zorunda kalırsınız.

    Bu sebepten Crossbrowse yazılımı bilgisayardan kaldırılmalıdır.

    Crossbrowse kaldırma

    Öncelikle bilgisayarınızı JRT ile tarayın:

    Junkware Removal Tool Nedir, Junkware Removal nasıl kullanılır?​

    Daha sonra

    1. Malwarebytes  Anti-Malware nedir? Malwarebytes Anti-Malware nasıl kullanılır?
    2. Adwcleaner nedir? Nasıl Kullanılır?

    Programları ile bilgisayarınızı taratın. Crossbrowse bilgisayarınıza yüklendiyse başka zararlı yazılımlar olma ihtimali çok yüksektir.

    Daha sonra

    1. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basın ve görev yöneticisini açın.
    2. İşlemler bölümünde crossbrowse.exe dosyasını bulun ve sağ tuşla tıklayın görevi sonlandır seçin.
    3. Hiç bir crossbrowse.exe dosyası kalmayana kadar bu işlemi yapın.
    4. Denetim Masası  > Programlar ve Özelliklere gidin.
    5. Crossbrowse seçin ve yukarıdan Kaldır'ı tıklayın.
    6. Daha sonra yönergeleri izleyerek kaldırma işlemini tamamlayın.

    Crossbrowse olası istenmeyen bir uygulamadır ve bilgisayardan kaldırılması gerekir.

    hakan hakan (15394)